خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

«کرونا آرت» نمای تازه‌ ای از آثار هنری در زمان کرونا

به‌گزارش خبرگزاری مهر، آفرین امامی در مراسم اختتامیه «کرونا آرت کاخ گلستان» گفت: شیوع ویروس کرونا بر بسیاری از جوانب زندگی بشری در سراسر جهان تأثیر گذاشته است. کووید ۱۹ فقط یک بیماری نبود بلکه یک ضایعه بزرگ جهانی بود که روال زندگی بشری را تغییر داد و جلوی بسیاری از پیشرفت‌ها و رسیدن به اهداف و فعالیت‌های بشری را در زمینه‌های مختلف گرفت.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان افزود: فضای مجازی سال‌هاست که در دنیای مدرن وارد عرصه ارتباطات شده است، این بار در زمان شیوع ویروس کرونا، نقش مهم‌تر و اساسی‌تری پیدا کرده و تنها ابزار حفظ رابطه‌ها و انتقال مفاهیم شده است. معرفی، آموزش، پژوهش، تبلیغات و مدیریت‌های خرد و کلان با این ابزار، شکل تازه‌تری به خود گرفت و به کمک بشر آمد.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان بیان کرد: موزه‌ها به عنوان یک مرکز و کانون مهم فرهنگی که در جامعه وظیفه معرفی هنر، تاریخ و فرهنگ بشری را به عهده دارند باید پابه‌پای توسعه جهان حرکت می‌کردند. از این رو طی این مدت از پای ننشستند و فعالیت‌های خود را در قالب فضای مجازی ادامه دادند و حتی خلق ایده‌هایی که شاید تا پیش از این حتی به افکار موزه‌داران خطور هم نکرده بود، این بار در فکرها جاری شد و منتج به نتایج مؤثرتر و روشنی از نحوه فعالیت‌های فرهنگی شد.

فراخوان رویداد هنری «کرونا آرت» ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ منتشر شد و مهلت ارسال آثار ۲۹ مهر ۱۳۹۹ بود. در این فراخوان متقاضیان یکی از تصاویر یا آثار موجود در کاخ گلستان را دست مایه خلق اثر خود قرار داده و با استفاده از تکنیک‌های متداول، تأثیر و وجود ویروس کرونا را به شکل گرافیکی، نقاشی یا جمله نگاره بازآفرینی کردند.

نزدیک به ۵۰ اثر به دبیرخانه رسیده است که از این میان ۳۸ اثر واجد شرایط شرکت در رقابت شدند. در این رویداد هنری از همه هنرمندان و علاقه‌مندان دعوت شد تا با بازتولید آثار کاخ گلستان با رویکرد تأثیرات کرونا، در این رویداد مشارکت کنند. از میان آثار دریافتی تنها آثار گرافیک و نقاشی واجد شرایط تخصصی فراخوان تشخیص داده شدند.

مرضیه طیبیان، مینا اقبال و پرناز گودرز پروری به عنوان نفرات اول تا سوم رویداد هنری «کرونا آرت» برگزیده شدند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا