خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۴۵۶ روز بحرانی برای کادر سلامت فارس/ میانگین روزانه ۱۰ جان باخته

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: در طول این ایام به طور میانگین، روزانه ۶۰۲ بیمار مثبت در استان به همت کارشناسان بهداشت و آزمایشگاه‌های تشخیصی در سطح استان شناسایی شده است.

وی ادامه داد: از مجموع بیماران شناسایی شده از ابتدای این بحران تاکنون، خوشبختانه به طور متوسط در روز ۵۵۰ نفر با بهبودی کامل، از مراکز درمانی ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او با ابراز تأسف از جان باختن روزانه ۱۰ هم استانی به طور متوسط در این ایام، اظهار کرد: تیم‌های درمانی مجموعه سلامت در طی ۴۵۶ روز گذشته، به بیش از ۸۵ هزار بیمار در بیمارستان‌های استان، ارائه خدمت کرده‌اند که معادل بستری روزانه ۱۸۸ بیمار به طور میانگین است و از این تعداد، بیش از هفت هزار نفر در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در ادامه تبیین آخرین وضعیت کرونا در استان فارس، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری، روزانه به طور میانگین به کمک مشاوران مرکز اورژانس فارس، به ۳۰۳ نفر مشاوره ارائه شده و روزانه ۳۸ مورد از مأموریت‌های مرکز اورژانس استان نیز، در حیطه کرونا بوده است.

او در بخش دیگری از این گزارش با تاکید بر اهمیت خدمات مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا در مدیریت بهتر مقابله با این بیماری اعلام کرد: مراکز زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در طی ۴۵۶ روز گذشته، به طور میانگین روزانه پذیرای ۷۶۶ مورد مراجعه کننده بوده‌اند.

دکتر لطفی با اشاره به فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی استان در این ایام نیز از انجام روزانه دو هزار و ۱۹۰ تست تشخیصی به طور میانگین خبر داد.

به گفته این مقام مسئول ارشد سلامت استان، با آغاز واکسیناسیون از بیست و یکم بهمن سال ۱۳۹۹ تاکنون، معادل با سه ماه و ۱۳ روز و یا به عبارت دیگر ۱۰۵ روز گذشته، بیش از ۲۴۵ هزار دوز واکسن در استان فارس تزریق شده که موجب پیشتازی استان در کشور بوده و این میزان، معادل روزانه دو هزار و ۳۴۰ دوز به طور میانگین بوده است.

او همچنین انجام روزانه هزار و ۶۳۰ بازدید بهداشتی از مراکز و اماکن استان، همچنین کارگاه‌ها و کارخانه‌ها به همت تیم‌های بهداشتی را بخشی دیگر از زنجیره خدمات مجموعه سلامت فارس در این بحران برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ضمن قدردانی از دست اندرکاران این خدمات شبانه روزی طی روزهای بحرانی گذشته، به تمامی مدافعان مجموعه سلامت فارس خدا قوت گفته و نسبت به تسریع در پایان این بحران، با تداوم این تلاش‌ها و مشارکت عمومی مردم، ابراز امیدواری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا