خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کرونا همه چیز را در دنیا به هم وابسته کرد

به گزارش خبرنگار مهر، پرفسور رمضان کرکماز شامگاه سه شنبه در آئین افتتاح همایش بین المللی “COVID۱۹ و نظام سلامت – درس‌های آموخته” به صورت مجازی گفت: دنیا با تغییرات سریع و همراه با گسترش کووید ۱۹ به صحنه جدیدی تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: برای زندگی در این دنیای شایسته مشارکت همه کشورها ضروری است زمین برای انسان خانه مشترکی است و غیر از این زمین دنیای دیگری وجود ندارد.

کرکماز اظهار کرد: در این شرایط کرونایی دنیا بسیار کوچک و تنیده به هم شد و در این میان کرونا به ما نشان داد که همه چیز در دنیا به هم وابسته است.

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز گفت: تاثیر به وجود آمدن یک ذره حاصل از بال زدن یک پروانه در کوه‌های افغانستان در سراسر جهان را می‌توان مشاهده کرد.

کرکماز با بیان اینکه سخنان با ارزش فارابی که جغرافیا با ارزش است را باید خوب درک کنیم، ابراز داشت: دنیای ما در بین میلیاردها ستاره و سیاره در حال گردش است که به اندازه یک نقطه است.

وی ابراز داشت: برای زندگی در این دنیای شایسته مشارکت همه کشورها ضروری است و زمین برای انسان خانه مشترکی است و غیر از این زمین دنیای دیگری وجود ندارد.

کرکماز گفت: برای حفظ خانه و زمین و تکامل انسانیت مانند تمام ساختارهای این دنیا دانشگاه‌ها نیز وظایف با ارزشی دارند.

وی با بیان اینکه برای تعادل و سلامتی دنیا و نجات شریعت از محصول کاپیتالیسم وحشی که همان حرص و منفعت طلبی است، افزود: نفس جدیدی از معنویت و روحانیت را در آن بدمیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا