خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تلاش برای ایجاد شرایط مطلوب و ایمنی سلامت مردم در انتخابات

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد احمدی‌زاده در جلسه ستاد انتخابات استان فارس با بیان اینکه فرآیندهای انتخابات با نظارت و ارزیابی نهادهای متولی به خوبی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا کنون اقدامات اجرایی به خوبی انجام شده است.

وی افزود: وظایف مشخص وزارت کشور در قالب قوانین انتخابات به روشنی تدوین شده و در این راستا نیل به قانون محور اصلی فعالیت‌ها است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تاکید بر لزوم تلاش برای افزایش مشارکت در انتخابات، افزود: همه دست اندرکاران اجرایی انتخابات با انگیزه و اقتدار در این اتفاق مهم فعالیت دارند و در این مسیر با نیل به قانون و رعایت بی طرفی از بروز هرگونه تخلف پیشگیری می‌کنند.

احمدی زاده در ادامه تأمین و تجهیز شعب اخذ رأی و رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی را از الزامات کاری برای فرمانداران عنوان و اضافه کرد: برای سلامت و امنیت انتخابات همه باید پاسخگو باشیم و باید تلاش کنیم تا با انتخاب صحیح مکان شعب، شرایط مطلوب و ایمنی برای حضور مردم فراهم کنیم.

وی خاطر نشان کرد: جانمایی ستادهای انتخاباتی و برنامه ریزی مناسب برای فعالیت‌های تبلیغاتی از مباحث مهم در ایام انتخابات است که به فرمانداران ابلاغ شده و انتظار داریم فرمانداران در این خصوص برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان فارس خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم و زمینه حضور بالای مردم در پای صندوق‌های رأی گیری داشته باشیم. احمدی زاده گفت: کمیته‌های ذیل ستاد خاصه در حوزه پشتیبانی به صورت مستمر مسائل و مشکلات مربوطه شهرستان‌ها پیگیری و با بهره گیری از ظرفیت ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۷۱ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به رفع مشکلات موجود اقدام کنند.

برابر این گزارش، در این جلسه آخرین وضعیت و آمادگی شهرستانهای گراش، لار، داراب، زرین دشت خنج و اوز با حضور رئیس ستاد انتخابات استان و فرمانداران شهرستان‌های مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا