خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۱۷۶ صندوق رای در خراسان شمالی برپا می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، احمد برادران ظهر شنبه در ستاد مدیریت بیماری کرونا خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت کرونا در کشور و خراسان شمالی رو به بهبود می‌رود اما باید این روند ادامه داشته باشد تا در روزهای انتخابات شرایط آرامی داشته باشیم.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی ادامه داد: نباید با سهل انگاری در آستانه انتخابات وارد پیک پنجم کرونا شویم.

وی از افزایش ۱۰ درصدی تعداد صندوق‌های رأی در استان نسبت به انتخابات دوره گذشته خبر داد و افزود: هزار و ۱۷۶ صندوق رأی پیش بینی شده است که با تاکید بر حفظ سلامت مردم در صورت نیاز امکان افزایش این تعداد وجود دارد.

برادران بیان داشت: علاوه بر تمهید نیازمندی‌های بهداشتی لازم برای عوامل اجرایی در شعب اخذ رأی همچنین با تأیید ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا حضور یک نفر ناظر سلامت و بهداشت در شعب الزامی است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی با تاکید بر اینکه هر گونه تبلیغات در فضاهای بسته ممنوع است، تصریح کرد: فضاهای بسته ویژه عوامل اجرایی ستادهای انتخابات خواهد بود که البته حداکثر تعداد این افراد ۲۰ نفر است.

وی با بیان اینکه مراسم‌ها و تجمعات در فضاهای باز و با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک خواهد بود، گفت: بنا بر مصوبه ستاد ملی کرونا دستگاه‌های اجرایی باید فضاهای رو باز خود مانند سالن‌های ورزشی را به طور عادلانه در اختیار ستادهای انتخاباتی قرار دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا