خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مردم برزیل علیه «بولسونارو» به خیابان ها آمدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مردم برزیل با گذشت بیش از یک سال از شیوع کرونا و در حالی که یکی از پرتلفات ترین ملت های جهان در نبرد با این ویروس بودند؛ بالاخره کاسه صبرشان لبریز شد و در اعتراض به سیاست های دولت راستگرای «ژایر بولسونارو» رئیس جمهوری که آن اوایل، کووید را شبیه یک سرماخوردگی معمولی می دانست؛ به خیابان ها آمدند.

دست کم ۱۶ شهر در سراسر برزیل صحنه حضور جماعتی بود که با حمل پلاکاردهایی خواستار استعفای رئیس جمهور و استیضاح او بودند.

از ابتدای شیوع کرونا که جان بیش از ۴۶۰ هزار برزیلی را گرفته، محبوبیت بولسونارو که به دلیل شباهت هایش به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، از وی با عنوان «ترامپ برزیل» یا «ترامپ استوایی» یاد می کنند؛ به شدت کاهش یافته است.

مردم او را از بابت سهل انگاری در مهار بیماری، کم اهمیت جلوه دادن مسائل بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و در نهایت بی اهمیت جلوه دادن واکسیناسیون، مقصر می دانند.

نارضایتی مردم از عملکرد رئیس جمهور راستگرا، موجب قدرت گرفتن دوباره احزاب چپ و میانه رو شده است تا آنجا که «لولا داسیلوا» رئیس جمهور سابق از حزب کارگران برزیل در دیداری که اوایل ماه جاری میلادی با «فرناندو انریکه» رئیس جمهور سابق از حزب میانه رو داشت؛ عزم خود را برای ممانعت از پیروزی بولسونارو در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور آمریکای لاتین، نشان داد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا