خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۱۵ هزار نفر زنجانی بالای ۶۰ سال باید واکسینه شوند

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران از کاهش بیماری کرونا در استان زنجان خبر داد و گفت: روند کاهشی بیماری در بخش بستری به صورت قطره‌چکان است.

وی با بیان اینکه گردش ویروس در استان بالا است، اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان باید همانند گذشته جدی گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان تاکید کرد و ابراز داشت: رعایت بهداشت فردی زدن ماسک در استان پایین آمده است.

قزلباش به روند انجام واکسیناسیون کرونا در استان زنجان اشاره کرد و افزود: حدود ۷۰ درصد سالمندان بالای ۷۰ سال در استان واکسینه شدند و واکسیناسیون با هدف جلوگیری از عوارض و مرگ و میر بیماری انجام می‌گیرد.

وی افزود: برای قطع زنجیره باید از جمعیت بیش از یک میلیون نفری استان حدود ۶۵۰ هزار نفر در دو دوز واکسن کرونا دریافت کنند و برای کاهش مرگ و میر و عوارض ناشی از ابتلا به کرونا، باید جمعیت بالای ۶۰ سال واکسینه شوند که حدود ۱۱۱ تا ۱۱۵ هزار نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: این بیماری در بخش سرپایی و بستری روند نزولی دارد و در زمان حاضر ۲۵۳ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا