خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ثبت ۸۷ مورد جدید بیمار کرونا در استان سمنان/ یک نفر فوت کرد

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت اخیر (منتهی به ابتدای سه شنبه) یک بیمار کرونایی در سطح استان جان خود را از دست داده در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در عدد یک هزار و ۹۹ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۸۷ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده که دو برابر روز گذشته است همچنین آمارها نشان می‌دهد تعداد بیماران بستری استان به عدد ۱۴۸ رسید.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان ۳۹ هزار و ۳۱۸ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۲۹ هزار و ۴۹۳ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و ۱۰ هزار و ۴۷۷ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۴۱ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون شهرستان‌های، میامی سرخه در رنگ‌بندی زرد و شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، مهدی‌شهر، گرمسار و دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند لیکن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان به مردم است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا