خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

قطعی مکرر برق باعث خراب شدن واکسن های کرونا می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد ابول نژادیان پیش از ظهر امروز در گفت‌وگویی رسانه‌ای به تأثیر قطعی برق بر زنجیره سرد نگهداری واکسن‌های کرونا اشاره کرد و گفت: در مخازن انبار واکسن کرونا، برای تأمین زنجیره سرد واکسن‌های خوزستان دو دستگاه دیزل ژنراتور گذاشته شده تا در صورت قطعی برق یکی از این دیزل ژنراتورها وارد مدار شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز تأکید کرد: در صورت قطعی مکرر برق، زنجیره سرد مخازن انبار واکسن قطع می‌شود و واکسن‌ها خراب می‌شوند؛ بنابراین باید برق این مراکز قطع نشود که تاکنون برق این مراکز قطع نشده است.

وی افزود: همچنین در صورت تأمین نشدن برق به مدت هشت ساعت، واکسن‌ها خراب می‌شوند؛ بنابراین در صورت ایجاد تغییر دمایی در واکسن‌ها قطعاً واکسن‌ها از رده خارج می‌شوند.

ابول نژادیان با اشاره به تبعات قطعی برق خانگی برای بیمارانی که در منزل از دستگاه اکسیژن استفاده می‌کنند، گفت: برخی از بیماران نیازمند اکسیژن مانند بیماران مبتلا به کرونا یا جانبازان در منزل که به دستگاه اکسیژن ساز وابسته هستند که با قطعی برق به سختی تنفس می‌کنند و جانشان در خطر می‌افتد.

وی عنوان کرد: زمانی که برق قطع می‌شود و دستگاه‌ها از کار می‌افتند، میزان اکسیژن خون بیمار کاهش می‌یابد و ممکن است بیمار تا پای مرگ برود؛ بنابراین افرادی که دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی دارند باید کپسول اکسیژن را نیز تهیه کنند تا در صورت قطعی برق دچار مشکل نشوند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا