خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

خطر کرونا بعد از تزریق واکسن به صفر نمی رسد

به گزارش خبرگزاری مهر، رکسانا باطبی، با اشاره به روند واکسیناسیون خصوصاً در سالمندان اظهار کرد: شواهد نشان داده خطر ابتلاء و تشدید بیماری کووید ۱۹ در افرادی که واکسینه شده اند کاهش می‌یابد اما به صفر نمی‌رسد.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیردار توصیه کرد: برای حفظ سلامت خانواده خود و جامعه افراد واکسینه شده تمام پروتکل‌های بهداشتی را برای پیشگیری از انتشار بیماری کووید ۱۹ شامل ماسک زدن و رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در مکان‌های پر جمعیت رعایت کنند.

باطبی با بیان اینکه زمانی که تمام افراد حاضر در یک جمع واکسینه شوند، می‌توان در مورد کاهش محدودیت‌های مرتبط با پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ اظهار نظر کرد، افزود: تا واکسیناسیون عمومی و یا حداقل ۷۰ تا ۸۰ درصدی انجام نشود نمی‌توانیم بگوییم هیچ فردی، حتی واکسینه شده هم در برابر کرونا ایمن است.

وی افزود: حتی فردی هم که واکسن زده چه سالمند باشد و یا جوان باید پروتکل‌ها را تا واکسیناسیون عمومی رعایت کند.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر تاکید کرد: حتی افرادی که واکسینه می‌شوند نیز می‌توانند در زمان مواجه با ویروس کرونا به صورت ناقل بدون علامت ویروس را به نزدیکان خود منتقل کنند یعنی باید توجه داشته باشیم فردی که واکسینه می‌شود تا دو یا سه هفته اول هم می‌تواند ناقل ویروس باشد.

باطبی این موضوع را که واکسیناسیون موجب عدم رعایت پروتکل‌ها شود را کاملاً موضوعی بدون پایه و اساس و غیرعلمی دانست.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا