خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ترزیق واکسن در زنجان افزایش می یابد

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی شامگاه سه شنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در محل استانداری زنجان بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان تاکید کرد و گفت: تنها راه رهایی از این بیماری رعایت بهداشت است.

وی اظهار کرد: دو موضوع مهم کنون انتخابات و مقابله با ویروس کرونا است و این استان تلاش دارد با اتخاذ تمهیدات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تبلیغات انتخاباتی را بدون بروز هیچ مشکلی برگزار کند.

استاندار زنجان گفت: طی هفته آینده تبلیغات نامزدها افزایش می‌یابد و در این میان مسئولین ستادها نیز برای مشارکت حداکثری تلاش کنند.

حقیقی به ترزیق واکسن در استان زنجان اشاره کرد و ابراز داشت: تا تمام افراد بالای ۶۰ سال دوز اول واکسن کرونا را تا پایان خرداد امسال تزریق و دوز دوم را نیز یک ماه بعد از آن دریافت خواهند کرد و اگر این کار انجام شود، بسیاری از مسائل دیگر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قابل حل است چرا که بیشترین آمار ابتلا و فوت در زنجان مربوط به سالمندان است.

وی ابراز داشت: زنجان در پیک چهارم بیماری کرونا عملکرد خوبی داشت و در این زمینه شهرستان طارم، به دلیل همجواری با چند استان کشور باید اقداماتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به خصوص در روستاها بیشتر مورد تاکید قرار گیرد.

استاندار زنجان گفت: وضعیت کرونایی شهرستان ماهنشان در پیک چهارم خوب بود چرا که ابتلا به کرونا در ماهنشان برابر با مرگ پیک سوم شده که نشان‌دهنده وضعیت بد این شهرستان در پیک سوم بوده است.

حقیقی بر لزوم تقویت رعایت پروتکل‌های بهداشتی رستوران‌های بین‌راهی استان تاکید کرد و افزود: تیم تلفیقی برای سرکشی در خصوص تشکیل شود.

وی راه‌اندازی سریع ۳۰ مرکز تجمعی واکسیناسیون در استان زنجان مورد تاکید قرار داد، گفت: برای انجام واکسیناسیون سریع کرونا، باید مکان مناسبی وجود داشته باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه زنجان یکی از موفق‌ترین استان‌های کشور در زمینه انجام سریع واکسیناسیون بوده اما با ورود واکسن داخلی، میزان تزریق در این استان به مراتب افزایش خواهد یافت، گفت: زنجانی‌ها استقبال خوبی از ترزیق واکسن دارند.

حقیقی با بیان اینکه باید از افراد و رانندگانی که از جنوب کشور به استان زنجان وارد می‌شوند تست کرونا گرفته شود، تصریح کرد: طبق آمارهای ارائه شده در پیک چهارم کرونا در استان اغلب جوانان با شرکت در دورهمی‌ها به بیماری مبتلا شده و آن را به خانواده‌های خود انتقال دادند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا