خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

سفر نامزدهای ریاست جمهوری به استان مرکزی ممنوع است

به گزارش خبرنگار مهر سید علی آقازاده ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی با بیان اینکه خود را برای حضور در پای صندوق‌های رأی باید آماده کنیم، اظهار کرد: انتخابات ۲۸ خردادماه با حضور گسترده مردم برگزار می‌شود و همه باید شرایط را به گونه‌ای مهیا کنیم که انتخابات را در وضعیتی عادی و متعال کرونایی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در ۲ هفته آینده همه باید بیش از گذشته تلاش کنند و رعایت شیوه نامه بهداشتی را جدی بگیرند هر چند بیش از ۸۰ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و از آن ۲۰ درصدی که نسبت به شیوه نامه‌های بهداشتی بی توجه هستند درخواست می‌کنیم به احترام سایرین شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه سفر نامزدهای ریاست جمهوری به استان‌ها ممنوع شده و ما در ۲ هفته پیش رو سفر انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری را به سایر استان‌ها نداریم و این مصوبه ستاد ملی است و همه باید آن را رعایت کنند.

آقازاده عنوان کرد: بنابر مصوبه ستاد ملی کرونا از امروز تا ظهر دوشنبه هفته آینده محدودیت و ممنوعیت سفرها اعمال می‌شود و فرمانداران باید تنها معابری را که با ناجا هماهنگ کردند، باز بگذارند و سایر معابر فرعی حتماً باید بسته شود و روی معابر کنترل داشته باشند و در این ایام فرمانداران نباید هیچ گاه محل مأموریت خود را ترک کنند و پیوسته بر محدودیت‌های سفر باید نظارت کنند.

وی ادامه با بیان اینکه ۵۸ تا ۵۹ معبری در استان مرکزی شناسایی شده است، گفت: در خصوص این معابر با ناجا هماهنگ کردیم و از فرمانداران درخواست می‌کنیم با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود در این چند روزه پلیس راهور، نیروی انتظامی و پلیس راه را در راستای اعمال محدودیت‌ها یاری کنند.

استاندار مرکزی در پایان بیان کرد: نزول پلکانی بیماری کرونا نشان دهنده این است که با کمک مردم کرونا در استان مرکزی طی ۶ هفته گذشته همانند سایر استان‌های کشور کنترل شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم استان بهتر از هفته‌های قبل است و همین روند را باید حفظ کرد و این چهار روز تعطیلی پیش رو نگران کننده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا