خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تحصیل ۳۴۵۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی کرمانشاه

علی محمدبیگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یک هزار و ۵۳۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی مستقل و یک هزار و ۹۲۰ دانش‌آموز به صورت تلفیقی فراگیر در مدارس پذیرا و در مجموع سه هزار و ۴۵۰ دانش‌آموز زیر پوشش آموزش و پرورش استثنایی در استان کرمانشاه وجود دارد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش‌ها افزود: مشکلات دانش‌آموزان استثنایی، خانواده‌های آن‌ها و معلمان برای انتقال معلومات و محتوای آموزشی نسبت به سایر دانش‌آموزان مضاعف است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه بیان کرد: مشکلات آموزشی به ویژه در طیف دانش‌آموزان نابینا و ناشنوا مضاعف است و معلمان با مراجعه حضوری به منزل دانش‌آموزان، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آموزش‌ها و امتحانات پایانی را تاکنون پیگیری کردند.

محمدبیگی درباره کمبود نیروهای آموزشی گفت: در سال‌های اخیر به دلیل حجم بالای نیروهای بازنشسته و جایگزینی‌های محدود، کمبود معلم مشاهده شده و به همین دلیل نحوه خدمات‌دهی و آموزش‌ها مطلوب نیست.

وی با بیان مشکلات مالی در اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمانشاه تصریح کرد: کار تنها به آموزش و پرورش محدود نمی‌شود، بلکه بازآموزی مهارت و توانایی، کار درمانی، توان درمانی، توان بخشی و حمایت‌های روحی، روانی، عاطفی و جسمی دانش‌آموزان بر عهده معلمان آموزش استثنایی است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا