خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تمهیدات پیشگیرانه درباره کرونا در شعبات اخذرای ارومیه فراهم است

رسول مقابلی در خصوص آخرین تمهیدات برای برگزاری انتخابات پرشور در ارومیه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مردم نگرانی در این خصوص نداشته باشند و بدون دغدغه در شعبه‌های اخذ رأی حضور یابند، افزود: رسانه‌ها و دستگاه‌های متولی همچنین جهت برگزاری انتخابات پرشور، وظایف بسیار مهمی برعهده دارند.

وی با تاکید بر آموزش عمومی روند اخذ رأی به صورت الکترونیکی اضافه کرد: آگاه سازی جامعه در خصوص نحوه رأی گیری الکترونیکی در انتخابات شورای شهر ارومیه توسط رسانه‌ها به ویژه صداوسیما ضروری است.

فرماندار ارومیه با اعلام اینکه اقدامات مورد نیاز برگزاری یک انتخابات منظم، سالم و قانونی در شهرستان انجام شده، گفت: آموزش عوامل اجرایی حوزه‌های رأی گیری و تأمین ملزوماتی چون صندوق رأی، خودرو، اقلام ضدعفونی و نظایر آن، مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

مقابلی با بیان اینکه ۷۷۲ هزار و ۶۴۱ نفر واجد شرایط رأی دادن در این شهرستان هستند، افزود: در انتخابات ۲۸ خردادماه جاری، ۶۳۱ شعبه اخذ رأی ثابت و سیار در این شهرستان رأی مردم را اخذ خواهند کرد.

وی خطارنشان کرد: از این تعداد صندوق اخذ رأی ۳۱۲ صندوق سیار و ثابت در مناطق شهری و ۳۱۹ صندوق سیار و ثابت در روستاهای شهرستان مستقر خواهد شد. ۷۷۲ هزار نفر واجد رأی دادن در ارومیه

فرماندار ارومیه با بیان اینکه انتخابات شوراهای اسلامی در ۴۷۰ روستا و پنج شهر این شهرستان برگزار خواهد شد، افزود: در این انتخابات، نزدیک به پنج هزار و ۴۰۰ نفر اجرای انتخابات پیش رو را بر عهده خواهند داشت.

در این شهرستان ۶۴ هزار نفر رأی اولی‌ها هستند.

سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا