خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیش از ۲۸۰ هزار نفر در استان فارس به کرونا مبتلا شدند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۱۹ هزار و ۵۶۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۶۴ هزار و ۸۱۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۵ هزار و ۸۶۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۵ هزار و ۹۴۷ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۰ هزار و ۷۶۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۱۱ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۶۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۵۷ هزار و ۲۰۴ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

این مقام مسؤول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۶۳۰ نفر اعلام کرد.

او با اشاره به اتمام موجودی واکسن علیه کووید ۱۹ در کشور و استان، اعلام کرد: تاکنون ۳۳۵ هزار و ۱۴۷ دوز واکسن علیه کووید ۱۹ به هم استانی‌ها تزریق شد که امیدواریم با ورود محموله جدید واکسن به کشور تا پایان هفته، از هفته آینده شاهد آغاز دوباره انجام واکسیناسیون در فارس باشیم، البته شرایط انجام واکسیناسیون، ثبت نام در سامانهsalamat.gov.ir و دریافت پیامک نوبت دهی است.

دکتر همتی توصیه کرد: با توجه به مشاهده ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی و هندی در شهرهای جنوبی استان به ویژه مهر و لامرد به دلیل همجواری با استان‌های بوشهر و هرمزگان، لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از پیش ضروری است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دورهمی های خانوادگی، در پیشگیری از ابتلاء به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال بیماری، مؤثر است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا