خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ونزوئلا محموله جدیدی از واکسن روسی دریافت کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی ملیک باگداساروف» سفیر روسیه در کاراکاس، همزمان با روز ملی روسیه در پیامی اعلام کرد: «هیچ فرصتی برای جشن گرفتن روز ملی روسیه نمادین تر از دریافت ۵۰۰ هزار دوز دیگر از واکسن روسی «اسپوتنیک وی» در فرودگاه بین المللی «سیمون بولیوار» ونزوئلا نیست که که تقویت کننده همبستگی ما با برادران ونزوئلایی مان است.»

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا اواخر ماه می اعلام کرده بود که واکسیناسیون ویروس کرونا در ماه ژوئن آغاز و از واکسن روسی اسپوتنیک وی برای واکسینه کردن افراد بالای شصت سال دارای شرایط جسمانی خاص استفاده خواهد شد.

وی همچنین اخیرا اقدام آمریکا در بلوکه کردن هزینه خرید واکسن از کوواکس را به دزدی مجرمانه تعبیر کرده و گفته بود: تحریم ها و اقدامات آمریکا علیه ونزوئلا ظالمانه است. من بر اینکه دولت جو بایدن دست از بلوکه کردن پول های ونزوئلا بردارد که به خرید واکسن کرونا اختصاص یافته، پافشاری می کنم.

این صحبت ها پس از آن بیان شد که پیشتر نیز «خورخه آریزا» وزیر خارجه ونزوئلا، در پیامی از مسدود شدن وجوه پرداختی این کشور برای خرید واکسن کرونا از طرح کوواکس خبر داده بود.

ونزوئلا در حال حاضر برای تأمین واکسن مورد نیاز خود به منابع بین‌المللی متعددی از جمله واکسن اسپوتنیک وی روسیه، سینوفارم چین و آسترازنکای عرضه شده از طریق طرح کوواکس وابسته است.

لازم به ذکر است که ایالات متحده آمریکا در راستای حمایت از «خوان گوایدو» سرکرده شورشیان ونزوئلا و با هدف براندازی دولت قانونی «نیکلاس مادورو» همچنان به اعمال فشارهای همه جانبه از جمله وضع تحریم‌های ظالمانه علیه این کشور آمریکای لاتین ادامه می‌دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا