خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

هدف از شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ حفظ اسلام است

به گزارش خبرنگار مهر، مجید یزدانپناه بعد از ظهر امروز در نشست بصیرتی آموزش و پرورش برای هیئت اندیشه‌ورز که در سالن جلسات تدبیر اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه برای حضور حداکثری فرهنگیان در انتخابات پیش رو با حضور سردار ریحانی برگزار شد، اظهار کرد: در شرایطی قرار داریم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از هر دوره دیگری به همراهی مردمی است نیاز دارد.

وی افزود: بعد از اینکه دشمن نتوانست در مقابل مردمی که استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را می‌خواستند بایستد در کوتاه‌ترین زمان ممکن جنگی را به مردم این سرزمین تحمیل کرد اما بعد از سال‌ها خون دادن به لطف انقلاب اسلامی وجبی از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: پس از پیروزی در جنگ تحمیلی غرب در ادوار مختلف با همدستی منافقین که فرزندان این خاک بودند و دشمن آن شدند مسیر دشمنی با کشور ما را ادامه دادند، اما به کوری چشم آن‌ها جمهوری اسلامی سرافراز تر از هر دوره دیگری مسیر خود را تا ظهور طی می‌کند.

وی ادامه داد: در دوران مختلف نگرانی‌هایی داشتیم اما موجب نشد که فرزندان این سرزمین با آن دشمنی داشته باشند، ما در برابر مشکلات و سختی‌ها یکی هستیم مثل تشییع سردار سلیمانی که پس از فوت امام (ره) باشکوه‌ترین تشیع در طول تاریخ انقلاب بود.

یزدانپناه تصریح کرد: سردار سلیمانی عامل انسجام و وحدت بود و با روی گشاده و زبان نرم دو چیزی که پیامبر بر آن تاکید داشتند را اجرایی کرد، امروز خون سردار و شهدا نباید پایمال بشود.

وی با تاکید بر اینکه هر تصمیمی که مردم برای کشور بگیرد قابل احترام است، افزود: مردم آگاهی، توانایی، شجاعت و جسارت دارند، خود برای کشور تصمیم می‌گیرند و تصمیم آنها بر اساس مردم سالاری دینی قابل احترام است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: امروز نیاز هست همه ما در کنار هم مانع شاد شدن دشمنانی شویم که برای دلسرد کردن مردم از نظام و انتخابات تلاش می‌کنند.

یزدانپناه با بیان اینکه یکی از گروه‌هایی که می‌تواند در حضور حداکثری در انتخابات تأثیر داشته باشد معلمان هستند گفت: ۳۰ هزار معلم و بازنشسته به همراه خانواده‌هایشان نیمی از جمعیت استان کرمانشاه را تشکیل داده و نیم باقی‌مانده افرادی هستند که از این مسیر عبور کرده و مدیون معلمین هستند.

وی با اشاره به اینکه آنچه که برای معلم باقی می‌ماند افتخار معلم بودن است تصریح کرد: از معلمین تقاضا می‌کنم همه هدف آنها حضور در پای صندوق‌های رأی باشد چرا که حضور یک موضوع لازم است و به گفته حضرت امام (ره) هدف از انتخابات حفظ اسلام است.

یزدانپناه دعوت به انتخابات را یک دین بر گردن افراد دانست و افزود: باید در کنار هم جامعه را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت کنیم، اگر رئیس جمهوری با ۷۰ درصد آرا انتخاب شود قابل احترام برای تمام جامعه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه مسئله مهم حضور در پای صندوق‌های رأی است گفت: هفت نفر برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری تأیید صلاحیت شدند و مردم باید با احترام به قانون و شنیدن برنامه‌ها و دیدگاه‌ها از بین آن‌ها انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه انتخاب مردم برای همه جامعه قابل احترام است افزود: منتخب مردم را رهبر تنفیذ می‌کند و این به معنی پذیرفتن مردم در همراهی دولت تا رسیدن به سرانجام دلخواه است.

یزدانپناه با تقدیر از زحمات معلمان در امر آموزش در ایام کرونا گفت: اگر شرایط واکسن برای معلمین فراهم شود بعد از تصمیم نهایی ستاد کرونا به دنبال حضوری شدن مدارس هستیم، اما اگر شرایط کنونی ادامه داشته باشد، تلاش آموزش و پرورش بر حضوری و مجازی کردن آموزش است اما همه این تصمیمات به ستاد کرونا بر می‌گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا