خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ستادهای انتخاباتی با نقض بهداشت به دستگاه قضائی معرفی می‌شوند

ایرج جلیلیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ناظران بهداشتی با حضور در ستادهای انتخاباتی در صورت بروز تخلف به مسئول ستادها یا نامزد انتخاباتی تذکر می‌دهند و برای بار دوم اگر موضوع تکرار شود، آن ستاد به مراجع قضائی معرفی خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۱ مورد تذکر به ستادها به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌ها داده شده اما موردی به دستگاه قضائی معرفی نشده است.

سرپرست مرکز بهداشت خرمشهر از به‌کارگیری ۱۱۰ نیرو برای نظارت بر رعایت نکات بهداشتی در دوران انتخابات خبر داد و افزود: ۱۰۰ نیرو با همکاری کارشناسان بهداشت و نیروهای هلال احمر و همکاری بسیجی در قالب ۱۲ گروه دو نفره از ۲۰ خردادماه سال جاری تا روز انتخابات کار نظارت بر روند انتخابات را بر عهده دارند.

جلیلیان به اقدامات نظارتی بر انتخابات در خرمشهر اشاره کرد و گفت: هر شب سه تیم متشکل از ۲۱ کارشناس از ساعت ۲۱ در سطح شهر مستقر شده و با حضور در ستادهای انتخاباتی و علاوه بر آموزش‌های لازم نیز بر رعایت نکات بهداشتی همچون فاصله‌گذاری و رعایت پروتکل‌ها نظارت می‌کنند.

وی افزود: ۱۱۰ شعبه اخذ رأی در خرمشهر وجود دارد که با توجه به دستور فرماندار خرمشهر برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هر حوزه رأی‌گیری مأموران بهداشت نیز برای نظارت حضور دارند و به ازای هر صندوق اخذ رأی نیز یک ناظر بهداشتی وجود خواهد داشت.

سرپرست مرکز بهداشت خرمشهر بر نظارت برای بهداشت مواد غذایی گروه اجرایی انتخابات نیز تأکید کرد و گفت: نظارت بر غذای پرسنل اجرایی نیز موضوع مهمی است که غذا در شرایط بهداشتی به دست ناظران صندوق‌ها برسد و بر همین اساس از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح، ۲۳ کارشناس در آشپزخانه‌های تعیین شده به عنوان محل طبخ غذا برای نظارت بر روند پخت، بسته‌بندی و عرضه مواد غذایی مستقر می‌شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا