خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اخراج المپیکی‌ها از ژاپن در صورت نقض پروتکل‌های کووید ۱۹

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین و جدیدترین نسخه «کتاب بازی» های المپیک در رابطه با اقدامات لازم برای مبارزه با کرونا در جریان بازی های المپیک روز سه شنبه منتشر شد. در این کتاب با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی به عواقب ناشی از نادیده گرفتن آنها اشاره شده است.

بنا به اعلام سایت kyodo new در این کتاب آمده است که ورزشکاران خارجی که در بازی های المپیک شرکت می کنند در صورت نقض مقررات جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممکن است با مجازات هایی روبرو شوند از جمله اعتبار سنجی و حق شرکت در بازی ها و همچنین جریمه نقدی.

در همین رابطه «کریستف دوبی» مدیر اجرایی کمیته بین المللی المپیک برای بازی های المپیک در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: در صورت نقض قوانین توسط یکی از شرکت کنندگان، کمیسیون انضباطی وظیفه تصمیم گیری در مورد مجازات را خواهد داشت.

اخراج المپیکی‌ها از ژاپن در صورت نقض پروتکل‌های کووید ۱۹

وی در عین حال تاکید کرد که البته در مورد جرایم مالی هیچ عددی تعیین نشده است.

جرایم در نظر گرفته برای نقض قوانین مبارزه با کرونا در جریان بازی های المپیک برای بازی های پارالمپیک هم مورد تاکید است.

نسخه جدید کتاب مورد نظر که در رابطه با قوانین کرونایی بازی های المپیک است در ۶۹ صفحه توسط برگزارکنندگان با مشاوره سازمان بهداشت جهانی تهیه شده است. در این کتاب مشخص شده که در جریان بازی ها چگونه و چه زمانی ورزشکاران – اعم از ورزشکاران ژاپنی یا خارجی – از نظر ویروس غربال می شوند و در صورت نتیجه مثبت چه اقداماتی انجام خواهد شد.

سی و دومین دوره بازی های المپیک طی روزهای اول تا ۱۷ مردادماه به میزبانی توکیو برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا