خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بخش هایی از نمایشگاه الکامپ به صورت غیرحضوری برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، محمد ثروثی مدیر اجرایی الکامپ درباره حضور فعالان حوزه فاوا در این نمایشگاه گفت: تاکنون شاهد استقبال خوب و مؤثر شرکت‌های تخصصی، اپراتورها و استارت آپ ها از الکامپ بوده ایم که با توجه به ادامه ثبت نام؛ در روزهای آتی گزارش‌های آن ارائه خواهد شد.

وی افزود: این نمایشگاه را سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ تیرماه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مورد نظارت ستاد کرونا که برای کلیه نمایشگاه‌ها وجود دارد برگزار می‌کند.

ثروتی درباره اهمیت برگزاری الکامپ گفت: صنعت فاوا ابزار مهم و مؤثری جهت مقابله با کرونا به شمار می‌رود و در این دوران شرکت‌های متعددی ابتکارات و نوآوری‌هایی داشته اند که عرضه آن‌ها در نمایشگاه الکامپ موضوعیت داشته و تقاضاهای متعددی نیز برای حضور در این نمایشگاه وجود داشت.

مدیر اجرایی الکامپ تاکید کرد: از طرفی تیرماه موعد برگزاری نمایشگاه الکامپ است و از نمایشگاه قبلی هم حدود ۲۴ ماه گذشته است که نیاز صنعت فاوا و مجموعه‌های استارت آپی به حضور در نمایشگاه‌ها به شدت احساس می‌شد و لذا بر اساس تقویم مصوب شرکت نمایشگاه‌ها، اقدام به تعیین این تاریخ شد.

ثروتی گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها در اکثر شهرهای کشور به ویژه در تهران از چندین هفته قبل مجدداً آغاز شده است و در هفته‌های گذشته چندین نمایشگاه برپا شده که در آن شیوه‌نامه بهداشتی مورد تأیید ستاد کرونا اعمال شده است. ضمن اینکه باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر مجتمع‌های تجاری، مراکز اقتصادی و وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو فعال بوده و خود مردم مستقیماً اقدام به رعایت شیوه نامه‌ها بهداشتی می‌کنند.

مدیر اجرایی الکامپ با تاکید بر اینکه باید لزوم تداوم کسب و کارها و تقویت آن‌ها هم زمان با رعایت شیوه نامه‌ها را در وضع کنونی کشور مدنظر قرار دهیم، اضافه کرد: امسال علاوه بر سالن‌های شرکت‌های فاوا و اپراتورها، حضور اکوسیستم نوآوری شامل استارت آپ ها و شرکت‌های دانش بنیان را در بخش الکام استارز خواهیم داشت و الکامپ امسال از حمایت ویژه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فناوری اطلاعات ایران برخوردار است.

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ بیست و ششم با اشاره به موارد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی گفت: در نمایشگاه این دوره، از بازدیدکنندگان تخصصی استقبال به عمل خواهد آمد. سیستم تهویه هوا تقویت شده و جریان هوا بهتر از سال‌های گذشته است. بسته‌های بهداشتی در زمان ورود به بازدیدکنندگان تخصصی داده خواهد شد و در ورودی سالن‌ها نیز دروازه‌های ضدعفونی کننده تعبیه شده است.

وی افزود: از تمامی بازدیدکنندگان تب سنجی می‌شود و ورود افراد بدون ماسک به تمامی فضاها ممنوع است و رعایت فاصله اجتماعی نیز کنترل می‌شود.

ثروتی درباره دیگر تدابیر اتخاذ شده در الکامپ امسال گفت: در بخش غرفه سازی ها نیز شیوه نامه‌های خاصی مانند عدم وجود فضاهای بسته و مسقف، رعایت فاصله‌های اجتماعی، شیلدهای روی کانترها و سایر موارد وجود دارد که شرکت‌های غرفه ساز ملزم به رعایت آن‌ها هستند.

مدیر اجرایی الکامپ تاکید کرد: بخش‌هایی از نمایشگاه علاوه بر برپایی حضوری به صورت آنلاین و مجازی نیز برگزار خواهد شد و این باعث می‌شود تعداد مخاطبان بیشتری از نمایشگاه و رویدادهای جانبی آن استفاده کنند و دستگاه‌های دولتی نیز در این نمایشگاه به معرفی آخرین خدمات خود خواهند پرداخت.

ثروتی از شرکت‌ها و استارت آپ ها دعوت کرد که با مراجعه به سایت نمایشگاه الکامپ نسبت به ثبت نام و حضور در این نمایشگاه در موعد مقرر اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا