خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

انتخابات بارعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کرمانشاه برگزار می‌شود

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: با توجه به طولانی شدن شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم تداوم فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی انتخابات ۱۴۰۰ در سراسر کشور و به صورت همزمان در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

با توجه به شیوع ویروس کرونا آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که مردم و عوامل اجرایی شعبه‌های اخذ رأی به دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند بوده و نظارت و مراقبت مسئولان اجرایی به شکلی باشد که اعتماد و سلامت مردم تأمین شود.

انتخابات بارعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کرمانشاه برگزار می‌شود

نگرانی برای عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در روز انتخابات وجود ندارد

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه اظهار کرد: هیأت‌های اجرایی و فرمانداری‌ها از قبل، تدارکات لازم را برای انتخابات در نظر گرفته و در راستای جلوگیری از شیوع کرونا ۸۸۰ شعبه سیار اخذ رأی که عموماً در فضای آزاد هستند را در نظر گرفته‌اند.

جلیل بالایی افزود: امروز ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۰ تمامی محل‌های اخذ رأی ضد عفونی می‌شود، به اندازه کافی مواد ضدعفونی دست و حتی ماسک برای رأی دهندگان فاقد ماسک تدارک دیده شده است.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اشاره به لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در صف‌های رأی‌گیری، گفت: نیروهای هلال احمر این استان در شعبه‌های اخذ رأی برای نظارت بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی مستقر می‌شوند، به طور کلی نگرانی برای عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در روز انتخابات وجود ندارد.

وی با اشاره به لزوم همراه داشتن خودکار برای رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی، افزود: مردم برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در صف‌های رأی‌گیری باید در ساعات اولیه اقدام به رأی دادن کنند.

بالایی خاطرنشان کرد: مردم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید خود را از ابتلاء به ویروس کرونا در امان نگه دارند.

انتخابات بارعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کرمانشاه برگزار می‌شود

استفاده از سالن‌های بزرگ دارای تهویه به عنوان محل اخذ رأی در کرمانشاه

فرماندار کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در روز انتخابات اظهار کرد: در این دوره از انتخابات اخذ اثر انگشت و استفاده از استامپ وجود ندارد.

فضل‌الله رنجبر افزود: انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه به صورت کاملاً الکترونیکی برگزار شده و هر فرد بعد از رأی دادن الکترونیکی باید دست خود را ضدعفونی کند.

فرماندار کرمانشاه تصریح کرد: آموزش‌های لازم به تمامی اعضای شعبه‌های اخذ رأی ارائه و ماسک و مواد ضدعفونی برای این افراد به میزان لازم پیش‌بینی شده است.

رنجبر با تقاضا برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در صفوف رأی توسط مردم، گفت: آموزش لازم به اعضای شعبه‌ها و نمایندگان فرماندار و ناظرین داده شده که از راهروها و سالن‌های بزرگ‌تر که دارای تهویه باشد، باید به عنوان محل اخذ رأی استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید برای انتخابات ریاست جمهوری از خودکار شخصی استفاده شود، افزود: مردم شهر کرمانشاه برای مشاهده فیلم‌های آموزشی نحوه رأی‌گیری در انتخابات الکترونیکی می‌توانند به کانال زیر پورتال این فرمانداری در فضای مجازی مراجعه کنند.

انتخابات بارعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کرمانشاه برگزار می‌شود

لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در انتخابات کرمانشاه

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ اظهار کرد: در شعبه‌های اخذ رأی، استفاده از ماسک برای تمام عوامل اجرایی و شرکت‌کنندگان در انتخابات الزامی و ماسک باید در اختیار رأی دهندگان فاقد آن قرار داده شود.

مهدی محمدی با اشاره به لزوم رعایت فاصله ۲ متری و قرار دادن میز و صندلی میان عوامل اجرایی و رأی دهندگان، افزود: تمامی در و پنجره‌های مکان‌های برگزاری انتخابات باید در تمام مدت اخذ رأی باز باشد.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه مواد ضدعفونی کننده باید در محل اخذ رأی وجود داشته باشد، تصریح کرد: تمامی سطوح محوطه برگزاری انتخابات پیش از شروع و در حین انجام رأی‌گیری باید گندزدایی شود.

محمدی با اشاره به عدم اخذ اثر انگشت از رأی دهندگان، گفت: مردم باید خودکار شخصی همراه داشته و نباید از خودکار مشترک استفاده و یا جلوی درب حوزه‌های رأی‌گیری ازدحام کنند.

وی با اشاره به شرایط ویژه برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ به دلیل بالا بودن تعداد نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا و انجام انتخابات ریاست جمهوری و پیش بینی تجمع بیشتر افراد افزود: مردم باید رأی‌گیری را در ساعات اولیه صبح انجام داده که از تجمع و شلوغی در ساعات پایانی جلوگیری شود.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: انتخابات باید ترجیحاً در فضای باز یا در صورت عدم امکان، در محل‌های با تهویه کافی هوا برگزار شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا