خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شور حضور مردم اصفهان در ساعات اولیه انتخابات/همه برای ایران آمدند

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان اصفهان همزمان با سراسر کشور از ساعت هفت صبح امروز در سه هزار و ۴۶۷ شعبه اخذ رأی آغاز شد. ۲ هزار و ۴۵۶ شعبه شهری و یک هزار و ۱۱ شعبه روستایی در استان وجود دارد.

سه میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۱۴ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند

در استان اصفهان سه میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۱۴ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند، ۷۹ هزار و ۳۳۰ هزار نفر از این رقم رأی اولی خواهند بود که ۳۳ هزار و ۶۴۷ نفرشان مربوط به شهرستان اصفهان هستند.

در بخش انتخابات شوراهای شهری ۵۹۱ کرسی اصلی وجود دارد که برای این تعداد سه هزار و ۷۵۱ نفر ثبت نام قطعی کردند و ۲ هزار و ۸۳۱ نفر تأیید و ۶۵۶ نفر رد صلاحیت شدند. پس از آن ۲ هزار و ۳۵۷ نفر در هیأت‌های نظارت تأیید صلاحیت و ۴۳۸ نفر هم رد صلاحیت شدند.

اما امروز انتخابات با همه پستی و بلندی‌هایش با اقتدار در اصفهان آغاز به کار کرد، مردم این استان از آغازین ساعات وارد میدان شدند و شعب اخذ رأی در شهرها و روستاهای استان صف‌های زیادی از رأی دهندگان را در خود جای داده است.

میدان نقش جهان از مهم‌ترین شعب اخذ رأی در اصفهان است، شهروندان زیادی در صف طولانی اخذ رأی این شعبه منتظر تعیین سرنوشت خود هستند.

شور حضور مردم اصفهان در ساعات اولیه انتخابات/همه برای ایران آمدند

تعیین کننده نتیجه نهایی انتخابات مردم هستند

علیرضا از جمله افراد حاضر در این صف است، او که خود را یکی از کسبه بازار معرفی می‌کند، به خبرنگار مهر می‌گوید: شرکت در انتخابات وظیفه همه شهروندان ایران است، باید همه در سرنوشت خود سهیم باشیم و بدانیم که ما تعیین کننده نهایی انتخابات هستیم.

ندا ریاحی دیگر افراد حاضر در شعب رأی شهر اصفهان است، او به خبرنگار مهر اظهار می‌کند: در فضای مجازی دشمن تمام توان خود را گذاشت تا مردم را از حضور در انتخابات دلسرد کند اما صف‌های طولانی امروز آن هم در ساعات اولیه صبح نور امید دیگری را در دل ما روشن کرد و مردم ایران همچون همیشه سربلند شدند.

هیچ مشکلی برای برگزاری انتخابات وجود ندارد

حسین سیستانی فرماندار اصفهان نیز در این زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر تعداد داوطلبان شوراهای کلانشهر اصفهان در انتخابات ۱۴۰۰ را ۳۷۹ نفر اعلام کرده و می‌گوید: این افراد برای ۱۳ کرسی شورای شهر رقابت می‌کنند.

او می‌افزاید: تاکنون همه اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه انجام شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

شور حضور مردم اصفهان در ساعات اولیه انتخابات/همه برای ایران آمدند

سیستانی اضافه کرد: انشاالله مردم شهید پرور و همیشه در صحنه اصفهان باردیگر با حضور پرشور خود پای صندوق‌های رأی انتخاب شخص یا اشخاص اصلح حماسه‌ای جدید خلق وتوطئه‌های شوم دشمنان را برملا سازند.

حضور گروه‌های مختلف با لباس‌های و گویش‌های مختلف در صف‌های انتخاباتی شور و نشاط خاصی را به شعب اخذ رأی بخشیده است، همه برای ایران آمده‌اند تا بار دیگر ثابت کنند دشمنان نخواهند توانست حتی گوشه چشمی به کشور پهناور و مقتدر ایران داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا