خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کاهش سن ابتلا و جان باختگان کرونا در فارس/ جوانان رعایت کنند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی ظهر شنبه در سیصد و چهل و چهارمین نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با قدردانی از کارشناسان و ناظران بهداشتی انتخابات در فارس، خاطرنشان کرد: علیرغم استقبال باشکوه مردم در انتخابات، رعایت پروتکل‌های بهداشتی مناسب بود.

وی با اشاره به کاهش سن مبتلایان و جان باختگان بیماری کرونا در فارس طی هفته‌های گذشته، بر لزوم رعایت جدی دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه به ویژه از سوی جوانان تاکید کرد.

دکتر لطفی کاهش سن مبتلایان و جان باختگان کرونا طی روزهای اخیر را نشان دهنده کاهش توجه و حساسیت‌ها در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه ارزیابی و اضافه کرد: با توجه به پایان سال تحصیلی و فراغت بیشتر جوانان و نوجوانان، لازم است از دورهمی های دوستانه که اغلب با بی توجهی به پروتکل‌های بهداشتی همراه است پرهیز شود.

او با اشاره به گذشت بیش از ۱۶ ماه از آغاز شیوع کرونا در کشور، گفت: نباید اجازه دهیم طولانی شدن دوران این همه گیری، موجب سهل انگاری و عادی پنداری نسبت به خطرات این بیماری برای سلامت خود و اطرافیانمان شود؛ به ویژه اینکه طی ماه‌های اخیر با شیوع گونه‌های جدید این بیماری مواجه هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا