خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیش از ۱۲۸ هزار نفر در شیراز مبتلا به کرونا شدند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران، آخرین آمار وضعیت شیوع کرونا ویروس در استان فارس تا صبح امروز را اعلام و اضافه کرد: از بین کل ۲۸۷ هزار و ۳۱۴ بیمار مبتلا به کرونای شناسایی شده در استان فارس ۱۲۸ هزار و ۱۹۹ مورد مربوط به شهرستان شیراز بوده است.

وی تصریح کرد: بعد از شیراز، شهرستان‌های کازرون با ۹ هزار و ۹۹ و مرودشت با ۷ هزار ۲۴۴ بیشترین تعداد مبتلایان را ثبت کرده‌اند؛ البته آمار شهرستان‌های جهرم، لارستان و فسا نیز از سوی دانشگاه یا دانشکده‌های علوم پزشکی همان شهرستان‌ها اعلام می‌شود.

همتی با بیان اینکه ۲۶۲ هزار و ۳۲۲ نفر از کل مبتلایات به کرونا، از بتدا تاکنون در فارس بهبود یافته‌اند، گفت: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار مبتلا در فارس جان خود را از دست دادند و جمع فوت شدگان این بیماری به ۴۷۳۸ مورد رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۱۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۲۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۴۵ هزار و ۲۷۹ مورد تست تشخیصی مولکولی تهیه و منجر به شناسایی ۲۷۰ هزار و ۵۰۱ بیمار مثبت قطعی و ۱۰۹ هزار و ۴۵۵ مورد تست سریع انجام و منجر به شناسایی ۱۶ هزار و ۸۱۳ بیمار مثبت شده است.

همتی، ضمن تبریک مشارکت گسترده مردم در انتخابات، از اقدامات ناظران بهداشتی مستقر در حوزه‌های انتخاباتی استان فارس که نقشی تأثیرگذار در بهتر برگزار شدن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شهر و روستا، داشتند قدردانی کرد.

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز گفت: شهروندان بدانند که استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از ترددهای غیرضروری و دورهمی های خانوادگی و همچنین پرهیز از ساده انگاری و عادی پنداری، تنها راه پیشگیری از ابتلاء به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا