خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۴۷۵۱ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در فارس جان باختند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر روح اله حسینی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۴۹ هزار و ۵۲۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۷۱ هزار و ۴۸۸ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۰ هزار و ۱۲۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۶۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۸ هزار و ۵۵۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۲۴ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۲۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی همچنین از بهبودی ۲۶۳ هزار و ۱۳۱ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

این مقام مسؤول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۷۵۱ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با توجه به وضعیت قرمز شهرهای جنوبی کشور این هشدار را داد که کوچک‌ترین غفلت در زمینه پیشگیری از این بیماری موجب سرایت این شرایط به استان ما نیز خواهد شد، بنابراین توصیه می‌شود با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده مداوم از ماسک و رعایت حفظ فاصله فیزیکی از سفر به مناطق جنوب کشور پرهیز کرده تا از زمینه انتقال و سرایت این بیماری به شهرها و مناطق مرکزی استان جلوگیری شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا