خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲۲۰۱ نفر در شیراز به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۵۴ هزار و ۱۸۸ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۷۲ هزار و ۷۶۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۱۰ هزار و ۶۳۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۷ هزار و ۱۹۴ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۸۹ هزار و ۹۶۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۹۵ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۳۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی همچنین از بهبودی ۲۶۴ هزار و ۱۸۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

این مقام مسؤول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن ۷ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهار هزار و ۷۶۱ نفر اعلام کرد.

او با اعلام آمار جان باختگان ناشی از این بیماری در شهرهای فارس به تفکیک از ابتدای شیوع تاکنون، دو هزار و ۲۰۱ مورد را مربوط به شیراز؛ ۳۲۲ مورد مرودشت؛ ۲۶۳ مورد کازرون؛ ۱۲۳ مورد داراب؛ ۱۱۶ مورد آباده؛ ۱۰۳ مورد ممسنی؛ ۷۳ مورد اقلید؛ ۷۰ مورد استهبان؛ نی ریز ۶۶ مورد؛ لامرد ۶۵ مورد؛ فیروزآباد و کوار هرکدام ۶۰ مورد؛ ۵۰ مورد سپیدان؛ ۴۱ مورد قیر وکارزین؛ ۴۰ مورد خرامه؛ زرقان ۳۸ مورد؛ کوهچنار و خرمبید هر کدام با ۳۷ مورد؛ ۳۵ مورد رستم؛ ۳۲ مورد ارسنجان؛ ۳۰ مورد بوانات؛ زرین دشت و سروستان هر کدام با ۲۹ مورد؛ ۲۸ مورد بیضا؛ ۲۵ مورد پاسارگاد؛ ۲۴ مورد مهر؛ ۱۰ مورد فراشبند؛ ۸ مورد بختگان و ۲ مورد سرچهان عنوان کرد و یادآور شد: مابقی آمار جان باختگان ناشی از کرونا در استان فارس نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی است.

این مقام مسؤول در دانشگاه اعلام کرد که تاکنون ۲۸۱ هزار و ۶۲۱ مورد واکسن دوز اول و ۱۰۲ هزار و ۲۴۶ مورد واکسن دوز دوم به مردم استان تزریق شده است و در مجموع تا به امروز ۳۸۴ هزار و ۷۶۷ دوز واکسن به مردم استان فارس تزریق شده است.

دکتر همتی اضافه کرد: با توجه به اینکه واکسیناسیون دوز دوم در استان تقریباً به پایان رسیده است، منتظر دریافت محموله جدید واکسن هستیم و از هفته آینده طبق گروه‌های سنی اعلام شده، نام نویسی دوز اول واکسیناسیون در سامانه انجام خواهد شد.

این مقام مسؤول در دانشگاه تاکید کرد: ضروری است که همچنان پایبندی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا