خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

همسران جانبازان ۷۰ درصد کرمانشاهی واکسن کرونا دریافت می‌کنند

به گزارش خبرنگار مهر، محمود رضا مرادی ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات درمانی و دارویی ایثارگران و خانواده شهدا اظهار کرد: امنیت امروز کشور مرهون فداکاری شهدا و ایثارگران است که با از جان گذشتگی در برابر دشمن ایستادند و از کیان اسلامی دفاع کردند.

وی افزود: تکریم ایثارگران و خانواده‌های آنها در کنار ارائه خدمات درمانی و دارویی لازم به آنها از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: باید با بررسی و پیگیری‌های لازم از سوی معاونت درمان و غذا و دارو مشکلات خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران استان کرمانشاه در حوزه درمان و دارو در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شود.

مرادی با اشاره به واکسیناسیون جانبازان بیان کرد: تاکنون بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت تعداد یک هزار و ۷۸۹ نفر از جانبازان استان کرمانشاه شامل جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد، جانبازان شیمیایی حاد واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی خاطر نشان کرد: در مراحل بعدی جانبازان شیمیایی ۲۵ درصد به بالا، جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد جامانده در مرحله اول و همسران جانبازان ۷۰ درصد واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: فرایند دریافت نسخه و تحویل دارو در خصوص خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران دارای پیچیدگی‌هایی است که باید بررسی و تسهیل شود.

مرادی اضافه کرد: تعداد زیادی از جانبازان و ایثارگران برای تهیه داروهای کمیاب و خاص خود دچار مشکل هستند که به زودی یک داروخانه دولتی به این امر اختصاص خواهد یافت و آنها می‌توانند سهمیه داروهای کمیاب و خاص خود را از این داروخانه بدون هیچ مشکلی تهیه کنند.

سلامت جانبازان و ایثارگران اولویت اصلی بنیاد شهید کرمانشاه

حجت الاسلام هادی عسگری در این نشست اظهار کرد: عزت، اقتدار، امنیت و آرامش امروز کشور مرهون ایثار و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران و خانواده معظم آنها است.

وی افزود: سلامت جامعه ایثارگران از مهم‌ترین هدف‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران است و تمام تلاش‌ها ارائه بهترین خدمات به ایثارگران است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همواره بیشترین همکاری و همدلی را با مجموعه ایثارگران داشته و دارد.

عسگری خاطر نشان کرد: موضوع درمان ایثارگران اولویت مهم بنیاد است و اقدامات لازم در راستای کاهش این مشکلات حوزه دارو و درمان صورت گرفته و این تلاش‌ها ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا