خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

واکسیناسیون ۷۵ درصدی جمعیت می‌تواند ایمنی و مصونیت را ایجاد کند

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در محل استانداری زنجان گفت: متاسفانه رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در استان کاهش یافته و این اصلاً خوب نیست.

وی اظهار کرد: بیش از ۱۶ ماه از این بیماری سپری می‌شود و این استان در سطح کشور موفق بوده چرا که اقدامات اثرگذاری را انجام داده است.

استاندار زنجان گفت: استان زنجان با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها دو پایلوت مهم کشوری در زمینه پی سی آر سرپایی و سرولوژی کرونا را انجام داده است.

حقیقی تاکید کرد: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت زنجان به لحاظ شمار تست‌های پی سی آر سرپایی استان اول کشور هستیم.

وی با بیان اینکه این استان با ایجاد مراکز تجمیعی آمادگی تزریق شمار بیشتری واکسن کرونا به گروه‌های هدف دارد، تاکید کرد: با توجه به تولید داخل و ورود آن از کشورهای خارجی تزریق واکسن در استان افزایش می‌یابد.

استاندار زنجان با بیان اینکه این استان نسبت به تزریق واکسن به گروههای هدف عملکرد خوبی دارد، گفت: واکسینه شدن ۷۵ درصدی جمعیت در استان زنجان می‌تواند ایمنی و مصونیت لازم را ایجاد کند ولی باید همچنان بهداشت فردی و اجتماعی رعایت شود.

حقیقی تصریح کرد: تغییر رنگ کرونایی در سه شهر زنجان رخ نداده و این موضوع بیانگر آن است که به دستورالعمل‌های اعلامی توجه ویژه باید شود.

وی ابراز داشت: تاکنون ۳۶۵ هزار تست کرونایی در استان انجام شده و به ازای هر یک هزار نفر جمعیت بیش از ۳۴۰ نفر مورد تست قرار گرفتند.

استاندار زنجان گفت: استان زنجان در پیک چهارم کرونایی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جایگاه بهتری قرار دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا