خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۷۸ درصد از سالمندان بالای ۸۰ سال در زنجان واکسینه شدند

پرویز قزلباش در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در استان زنجان وضعیت کرونا خوب نیست، گفت: بیماران سرپایی کرونا در استان رو به افزایش است.

وی اظهار کرد: افزایش بیماران سرپایی نشان می‌دهد که وارد پیک جدید بیماری می‌شویم و آثار افزایش شمار بیماران سرپایی کرونا در استان زنجان طی دو هفته آینده در بخش بستری خود را نشان می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان به اجرای طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: رهگیری افراد در طرح شهید سلیمانی بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است.

قزلباش تاکید کرد: میانگین بستری روزانه در بیمارستان‌های زنجان به ۲۵ نفر رسیده است و تعداد بیاران بد حال هم رو به رشد است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ دُز واکسن کرونا وارد استان زنجان شده که ۷۴ هزار و ۹۶۰ دُز آن برای نوبت اول و ۲۸ هزار و ۵۹۶ دُز نیز برای نوبت دوم بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: بیش از ۷۸ درصد از افراد سالمندان بالای ۸۰ سال در استان واکسینه شدند و افراد ۷۵ تا ۷۹ سال هم ۷۲ درصد و افراد ۷۰ تا ۷۴ سال هم ۷۳ درصد واکسینه شدند.

قزلباش یاد آورشد: تاکنون ۹۰ هزار دُز واکسن کرونا به گروه‌های هدف در زنجان تزریق شده و این استان در تزریق واکسن کرونا نسبت به کشور جایگاه خوبی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا