خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شیوع کرونا در خوزستان غیر از اندیمشک کاهشی است

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد ابول نژادیان ظهر امروز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا در خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر در این استان هیچ شهر قرمز کرونایی وجود ندارد بلکه ۱۳ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۴ شهر دیگر در وضعیت زرد قرار دارند.

وی از بستری حدود ۹۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان خبر داد و افزود: روند کاهشی بیماری کرونا در خوزستان به جز در اندیمشک ادامه دارد که از این بابت نگران هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: اقدامات خوبی در اندیمشک انجام و این شهر در هفته گذشته از وضعیت قرمز خارج شد اما نیازمند ادامه اقدامات و همکاری بیشتر مردم هستیم تا وضعیت این شهرستان باثبات‌تر شود.

ابول نژادیان با اشاره به شیوع کرونای هندی یا «دلتا» بیان کرد: هنوز در استان‌های جنوبی نیز بروز کرونای هندی گزارش نشده است؛ اکنون چهار استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و کرمان درگیر هستند که بروز کرونا در این استان‌ها افزایش یافته و در وضعیت قرمز قرار دارند و از مردم درخواست می‌شود که از سفر به این استان‌ها پرهیز کنند.

وی با تأکید بر اینکه هر زمانی که کرونای هندی یا موتاسیون دلتا در هر جایی از کشور گزارش شود بی‌شک وزارت بهداشت اطلاع‌رسانی خواهد کرد، یادآور شد: بر اساس بررسی‌های انجام‌شده در حال حاضر عمده ویروسی که در این استان‌ها در حال چرخش است، سوش انگلیسی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به کنترل مرزهای دریایی و زمینی استان خوزستان تصریح کرد: در هفته گذشته از ۲۹۸ خدمه در بنادر استان خوزستان تست کرونایی گرفته شده است که تست ۲۴ نفر از خدمه کشتی‌های ورودی به بندرگاه‌های استان خوزستان مثبت بوده و اکنون ۶ کشتی ایزوله هستند.

ابول نژادیان با بیان اینکه کمبود داروی رمدسیور نداریم به مطالبات بیمه‌ای اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴۰۰ میلیارد تومان مطالبات بیمه‌ای داریم که باید این مطالبات پرداخت شود تا نقدینگی در دانشگاه علوم پزشکی وجود داشته باشد زیرا خرید داروهای اصلی کرونا به صورت نقدی انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا