خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کرونا ۱۷۶۶ قربانی از یزد گرفت

محمود نوری شادکام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ۲۴۱ نمونه گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در شبانه روز گذشته، بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۱۳ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شدند.

وی با اشاره به شناسایی موارد جدید ابتلا به کرونا افزود: از این تعداد، ۱۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند و ۹۶ نفر در منزل دوره نقاهت خود را طی می کنند.

نوری شادکام ادامه داد: از ابتدای همه‌گیری کووید ۱۹ در استان یزد، ۵۱ هزار و ۷۲۵ یزدی به این بیماری مبتلا شدند و هزار و ۷۶۶ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد عنوان کرد: در شبانه روز گذشته یک بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داد.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۳۷۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۲ نفر در بخش مراقبت های ویژه خدمات دریافت می کنند.

نوری شادکام با اشاره به تزریق ۹۱ هزار و ۳۲۵ دوز واکسن به گروه های هدف در استان گفت: تاکنون ۶۵ هزار و ۳۸۶ دوز واکسن در مرحله اول و ۲۵ هزار و ۹۳۹ دوز واکسن در مرحله دوم به گروه های هدف در استان یزد تزریق شده است.

وی از همشهریان خواست همچنان شیوه نامه های بهداشتی را رعایت و از برگزاری دورهمی های خانوادگی و حضور در اماکن شلوغ جدا خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا