خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی بستری شدند

جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هم اکنون از ۵۸۷ بیمار، ۱۴۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و ۳۴ بیمار هم به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند، افزود: ارومیه با ۳۰، خوی با ۱۲ و بوکان با ۶ بیمار جدید بیشترین تعداد بستری را در استان داشتند.

وی با اشاره به اینکه با فوت ۳ بیمار مبتلای دیگر، مجموع قربانیان کرونا در آذربایجان غربی به ۴ هزار و ۷۴۱ نفر رسید، ادامه داد:، تاکنون نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر در آذربایجان غربی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: واکسیناسیون کرونا در ۵ پایگاه سطح شهر ارومیه انجام می‌شود که یکی از آنها پایگاه واکسیناسیون خودرویی است.

آقازاده افزود: در ارومیه برای رفاه حال شهروندان، علاوه بر مراکز بهداشتی پایگاه شقایق در جنب ورزشگاه ۶ هزار نفری ارومیه، پایگاه خودرویی جنب خیابان ورزش به صورت دوخطه مسؤولیت تزریق واکسن را برعهده دارند.

وی بیان کرد: پایگاه‌های حضرت پور، رازی و المهدی نیز برای اجرای بهتر واکسیناسیون به پایگاه‌های تجمیعی در ارومیه اضافه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: تاکنون نزدیک به ۸۰ درصد سالمندان بالای ۷۰ سال در استان واکسینه شده اند.

آقازاده گفت: ساعت‌های تزریق واکسن در این پایگاه‌ها از ۹ صبح تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۹ بوده و در مراکز بهداشتی تزریق واکسن کرونا در وقت اداری انجام می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا