خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مثبت شدن ۷۴ درصد از تست‌های کرونای شهرستان جم در روز گذشته

احمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد ۳ هزار و ۸۷۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا به وسیله کیت‌های تشخیص در جم شناسایی شده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم افزود: در روزهای اخیر شاهد افزایش روند شیوع کرونا در شهرستان بوده‌ایم که با توجه به رنگ قرمز شهرستان‌های هم‌جوار، هشدارهای لازم را داده بوده‌ایم و از روز پنج‌شنبه ۲۷ خردادماه، شهرستان از زرد به نارنجی تغییر رنگ داد.

قاسمی افزود: در هفته گذشته به‌طور متوسط روزانه ۲ الی ۳ نفر بیمار جدید به موارد بستری بیمارستان توحید جم اضافه‌شده است.

وی با اشاره به مثبت شدن ۷۴ درصد از تست‌های کرونای شهرستان جم در روز گذشته خاطرنشان کرد: از ۶۲ تست گرفته‌شده در روز گذشته، تعداد ۴۶ نفر بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شد.

دبیر ستاد کرونا در جم افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد ۳ هزار و ۸۷۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا به وسیله کیت‌های تشخیص در جم شناسایی شده‌اند.

استفاده ۶۳ درصدی از ماسک

قاسمی بابیان اینکه متأسفانه آمار استفاده از ماسک در شهرستان جم به ۶۳ درصد رسیده است که بسیار نگران‌کننده است، گفت: خوشبختانه در دو ماه اخیر فوتی بر اثر کرونا نداشته‌ایم و تاکنون ۴۱ نفر بر اثر ابتلاء به این ویروس در شهرستان، جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲ هزار و ۹۳۲ دوز واکسن در شهرستان جم تزریق‌شده است افزود: تعداد ۲ هزار و ۲۰ نفر دوز اول را دریافت کرده‌اند و ۹۱۲ نفر نیز هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.

قاسمی گفت: تمامی جمعیت بالای ۷۰ سال به بالای ساکن در شهرستان جم که متقاضی دریافت واکسن بوده‌اند، حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند و هم‌اکنون نیز در حال تزریق دوز دوم واکسن برای این گروه هستیم.

وی یادآور شد: واکسیناسیون مهم‌ترین راه پیشگیری از ویروس کرونا است و تا زمان واکسینه شدن جامعه، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عمل به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت از دیگر راه‌های کنترل این بیماری است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا