خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیماران سرپایی کرونا رو به افزایش بوده است

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: طی روزهای گذشته زدن ماسک در استان زنجان بسیار کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: در استان زنجان تعداد بیماران سرپایی رو به افزایش بوده و بیماران بستری در دو هفته گذشته در یک تعداد ثابت قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در همه شهرها امکان انتقال بیماری است، گفت: امکان مدیریت و کاهش دامنه بیماری وجود دارد.

قزلباش با بیان اینکه درصد مشخصی برای میزان بیماران مبتلا به کرونای انگلیسی در استان وجود ندارد، تاکید کرد: قسمت عمده‌ای از بیماران کرونایی ویروس هندی با ویژگی‌های خاص است که بیماری زایی و واگیری بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه مقابله با بیماری کرونا کار تیمی است، ابراز داشت: باید مردم و مسئولان با هم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به بیماری دلتا اشاره کرد و ابراز داشت: در حال حاضر بیشتر شهرهای کشور با کرونا ی دلتای مواجه هستند.

قزلباش با بیان اینکه طی هفته‌های آینده شاهد افزایش ویروس هندی و انگلیسی خواهیم بود، افزود: بیماران دارای بیماری زمینه‌ای و مزمن باید بیماری خود را کنترل کنند.

وی بر لزوم ضرورت ساماندهی روابط اجتماعی برای کاهش و کنترل بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: باید دورهمی ها و مراسم عروسی با جمعیت محدود برگزار شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا