خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بررسی نحوه هزینه‌کرد یک میلیارد یورویی مقابله با کرونا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون متبوعش گفت: درخواست تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص و هزینه کرد مبلغ یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی برای مبارزه با بیماری کرونا در نشست امروز با حضور تقوی‌نژاد معاون توسعه وزارت بهداشت، کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات و امیرآبادی‌فراهانی نماینده قم و نوروزی نماینده علی‌آباد کتول نمایندگان درخواست کننده، بررسی شد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در ابتدای شیوع کرونا با توجه به ضرورت مقابله سریع با این بیماری با تایید درخواست وزارت بهداشت، اجازه برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی را صادر کردند. البته طی این مدت برخی از جمله تعدادی از نمایندگان نسبت به نحوه هزینه‌کرد این مبلغ انتقاداتی راداشته‌اند که امروز مسئولان حاضر در جلسه توضیحاتی را در این مورد ارائه کردند.

مفتح تصریح کرد: کمیسیون برنامه و بودجه در پایان جلسه بعد از استماع اظهارات نمایندگان درخواست کننده تحقیق و تفحص و دفاعیات مسئولان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات کل کشور را مأمور به بررسی و تدوین گزارش جامعی از نحوه اختصاص و هزینه کرد مبلغ یک میلیارد یورو از محل صندوق توسعه ملی کرد.

تاکید کرد: براین اساس بعد از ارائه گزارش دیوان محاسبات به این کمیسیون، در صورت عدم اقناع نمایندگان درخواست کننده از اقدامات وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه، کمیسیون برنامه و بودجه با درخواست تحقیق و تفحص موافقت کرده و گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارائه خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا