خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آمریکا مطمئن است که ایران در حمله به کشتی اسرائیلی دست داشته است!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی ادعاهای واهی نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر دست داشتن تهران در حمله به نفتکش این رژیم در دریای عمان، اکنون «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده تنها با بیان اینکه «اطلاعات موجود می‌باشد!» مدعی شد که واشنگتن به دست داشتن ایران در حمله روز جمعه (سی اُم ژوئیه) به نفتکش رژیم صهیونیستی موسوم به «مرکر استریت» در سواحل عمان اطمینان دارد.

وی پس از طرح این ادعای بی اساس گفت که برای این اقدام هیچ توجیهی وجود ندارد و بدون ارائه جزئیات بیشتر قول داد که ایالات متحده به این اقدام «واکنش مقتضی نشان خواهد داد».

بلینکن در ادامه این اظهارات واهی مدعی شد که ایران با استفاده از یک فروند پهپاد انفجاری دست به این حمله زده است، حمله‌ای که به زعم او، باعث کشته شدن دو فرد بیگناه شده است.

گفتنی است، پیش از بلینکن، هم مقامات رژیم صهیونیستی و هم مقامات انگلیس تهران را به حمله به این نفتکش که باعث کشته شدن یک تبعه انگلیسی و یک تبعه رومانیایی شد، متهم کردند.

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس با «غیرقانونی و سنگدلانه خواندن این حمله» مدعی شد که انگلیس و متحدانش در حال طراحی یک واکنش هماهنگ به آن هستند.

نفتالی بنت نیز از جامعه بین المللی خواست تا به آنچه که به ادعای او حمله ایران به این نفتکش بوده است، پاسخ دهد.

این در حالی است که مقامات تهران قویاً این اتهام‌ها را رد کرده و آن را «بی اساس» می‌خوانند و با زیر سوال بردن اعتبار ادعاهای رژیم صهیونیستی در خصوص این حمله، تأکید می‌کنند که «هرکجا که این رژیم [صهیونیستی] رفته، با خود بی ثباتی، ترور و خشونت را به ارمغان آورده است».

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا