خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ثبت ۳۳۰ بیمار جدید کرونایی در استان سمنان/ ۵ نفر جان باختند

به گزارش خبرنگار مهر، آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت اخیر (منتهی به سه شنبه) پنج بیمار کرونایی در سطح استان جان خود را از دست دادند در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به عدد یک هزار و ۱۸۹ رسید.

طی ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۳۳۰ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شده است همچنین آمارها نشان می‌دهد تعداد بیماران بستری استان به عدد ۵۴۳ رسید که دو برابر آمار ارائه شده ۲۰ روز گذشته بوده و رکوردی محسوب می‌شود.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان ۴۷ هزار و ۸۷۴ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۳۶ هزار و ۱۵۸ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و ۱۲ هزار و ۲۳۹ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به امروز همچنین ۷۱ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

بر اساس آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا، شهرستان‌های سمنان و گرمسار، شاهرود، دامغان، مهدی شهر در وضعیت قرمز، سرخه در وضعیت نارنجی و دو شهرستان باقی مانده یعنی میامی و آرادان در وضعیت زرد هستند.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان به مردم است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا