خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ایلام جزو استان های پرخطر شیوع کرونا/ ۳۰۸ نفر بستری هستند

خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها: زنگ خطر کرونا در استان ایلام روزهای زیادی است که به صدا درآمده ولی همچنان رعایت پروتکل بهداشتی مثل ماسک زدن در استان روند خوبی ندارد.

در هفته‌های اخیر آمار مبتلایان به کرونا در ایلام به نحو چشمگیری افزایش پیدا کرده است، با توجه به واکسینه کردن بیشتر افراد مسن در استان، اما پیک پنجم بیشتر افراد زیر ۵۰ سال را هدف قرار داده است.

با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا در استان، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضرورتی انکار ناپذیر است، به هر حال تزریق واکسن درمان قطعی ویروس کرونا نیست اما برای ریشه کن کردن این ویروس منحوس باید شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت شود.

ایلام جزو استان‌های با شرایط بسیار وخیم کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با افزایش مبتلایان به کرونا از مردم خواهش می‌کنیم به خاطر جان خود از سفرهای غیر ضروری و از حضور در اجتماعات اجتناب کنند.

محمد کریمیان تصریح کرد: شرایط کنونی استان ایلام به گونه‌ای است که جزو استان‌های با شرایط بسیار وخیم کرونا قرار دارد.

وی افزود: متأسفانه هر روز شاهد بیماران فوتی کرونا در استان هستیم، بیمارستان‌های استان به مرز پر شدن نزدیک شده‌اند.

ایلام جزو استان های پرخطر شیوع کرونا/ ۳۰۸ نفر بستری هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد: در برخی از شهرستان‌ها آمار مبتلایان بسیار بالا است و این در حالی است که پایین‌ترین میزان پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی را در بین مردم داریم.

وی عنوان کرد: در برخی از شهرستان‌ها استقبال از واکسیناسیون خوب بوده اما در برخی مناطق نیز استقبال ضعیف است.

بستری افراد ۳۰ تا ۵۰ سال سن در بیمارستان‌ها

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ارتباط با ویروس کرونا، استان ایلام از وضعیت خوبی برخوردار نیست.

جمیل صادقی فر افزود: خود مردم در این راستا باید کمک کنند و به داد خود برسند، متأسفانه تولید و شیوع ویروس در استان بسیار زیاد است.

وی گفت: متأسفانه کمترین میزان استفاده از ماسک را در استان شاهد هستیم.

ایلام جزو استان های پرخطر شیوع کرونا/ ۳۰۸ نفر بستری هستند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه ۳۰۸ نفر بیمار بستری کرونایی در استان وجود دارد، افزود: بسیاری از آنها بین ۳۰ تا ۵۰ سال سن هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

صادقی فر افزود: لازمه کاهش بستری‌ها کمک مردم است، باید از تجمعات فاصله بگیرند و از ماسک استفاده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند.

۹۲ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام ادامه داد: خوشبختانه در استان استقبال از واکسیناسیون بسیار بهتر شده است، غیر از گروه‌های سنی هم اکنون تزریق واکسن گروه‌های شغلی در استان شروع شده است.

صادقی فر گفت: تاکنون بیش از ۹۲ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده است که در برخی از مناطق مانند شهرستان بدره بیش از ۲۳ درصد از مردم برای تزریق واکسن مراجعه کردند که این استقبال بسیار خوب بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اضافه کرد: در برخی دیگر از شهرستان‌ها مانند شهرستان هلیلان و مهران در حدود ۹ درصد مردم برای تزریق واکسن اقدام کردند.

ایلام جزو استان های پرخطر شیوع کرونا/ ۳۰۸ نفر بستری هستند

وی تصریح کرد: از مردم درخواست می‌کنیم افرادی که نوبت واکسن دارند به هیچ وجه به شایعات توجه نکنند و حتماً برای تزریق واکسن اقدام کنند.

در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد ۴۵ هزار و ۳۴ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متأسفانه تعداد ۸۳۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

طبق آمارها، استان ایلام در بین استان‌های کشور که همه درگیر بحران کرونا شده‌اند، جزو ۴ استان اول کشور به لحاظ افزایش آمار بیماری کرونا قرار دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا