خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اولویت نذر مواد ضدعفونی کننده و کپسول اکسیژن در ایام محرم و صفر

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حمید مقامی با گرامیداشت ایام محرم و آئین عزاداری مسلمانان تاکید کرد: امسال در ماه محرم پیش رو با توجه به شرایط کرونایی جامعه ضروری است عزاداران در این ایام نذر مواد ضدعفونی، کپسول اکسیژن و اهدای ماسک را در اولویت قرار دهند.

وی از اساتید و دانشجویان خواست ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری در ترویج این نوع نذورات متناسب با نیازهای امروز جامعه با ایجاد پویش‌های مختلف این فرهنگ را در جامعه پیاده کنند.

این استاد دانشگاه از اساتید و نخبگان خواست جامعه را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساس کنند و فرهنگ حسینی که اشاعه جلوه‌های ایثار و امر به معروف و نهی از منکر است را پررنگ‌تر سازند زیرا یکی از نیازهای امروز جامعه زنده نگه داشتن فرهنگ حسینی و امر به معروف و نهی از منکر است که باید منکرهای امروز جامعه را نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی فرهنگ سازی کرد.

حجت الاسلام مقامی با اشاره به فعالیت مداحان و مبلغان در ترویج فرهنگ اسلامی و مذهبی بیان کرد: چنانچه این افراد بتوانند در این ایام در کنار سوگواری‌های حسینی منکرهای امروز جامعه و وظایفی که نسبت به یکدیگر داریم را اطلاع رسانی کنند می‌توانیم در قطع زنجیره کرونا گام برداریم.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان فارس تاکید کرد: به توصیه رهبر انقلاب اسلامی امروزه نظر پزشکان در قطع زنجیره کرونا اثر گذار خواهد بود که افراد جامعه نیز باید نسبت به این موضوع دقت‌های لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام مقامی یادآور شد: منکرهای کرونا را باید به افرادی که نسبت به پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌کنند یادآوری کرد و دیگر دستگاه‌های متولی باید نسبت به این موضوع جامعه را حساس کنند.

وی برگزاری روضه‌های خانگی در این ایام را مهم توصیف کرد و گفت: یکی از سنت‌های دیرینه شیعیان در تعظیم شعائر حسینی برگزاری روضه‌های خانگی است که البته باید با رعایت اصول بهداشتی و در فضای باز و حساسیت فراوان برگزار شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا