خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

قربانیان کرونا در آمریکا از ۶۱۶ هزار نفر فراتر رفت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، تازه‌ترین داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز حاکی از آن است که مجموع قربانیان کرونا در آمریکا با مرگ ۱۱۵۴ بیمار دیگر طی یک روز گذشته به ۶۱۶ هزار و ۵۰۱ نفر رسید.

همچنین شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به بیش از ۳۵ میلیون و ۶۹۸ هزار نفر افزایش یافت.

ایالت کالیفرنیا با بیش از ۴ میلیون و ۳۱ هزار مورد ابتلاء به کرونا بیشترین آمار را در میان ایالات آمریکا به خود اختصاص داده است.

در همین حال ایالت تگزاس با بیش از ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار مورد و ایالت فلوریدا با بیش از ۲ میلیون و ۷۶۸ هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.

ایالت کالیفرنیا با ۶۴ هزار و ۷۳۱ مورد مرگ ناشی از کرونا دارای بیشترین آمار قربانیان نسبت به سایر ایالات آمریکا است. این آمار در ایالت نیویورک ۵۳ هزار و ۶۹۴ نفر و در ایالت تگزاس نیز ۵۳ هزار و ۶۰۷ نفر ثبت شد.

آمریکا به تازگی با تأیید بیش از ۱۰۰ هزار مورد در یک روز بالاترین میزان موارد جدید ابتلاء به ویروس کرونا را در شش ماه گذشته ثبت کرد که این میزان تحت تأثیر شیوع گسترده گونه دلتا در فلوریدا و دیگر ایالت‌هایی است که نرخ واکسیناسیون در آنها پایین است.

بر اساس داده‌ها، آمریکا طی هفت روز گذشته روزانه به طور متوسط حدود ۹۵ هزار مورد جدید را ثبت کرده است، که این میزان؛ افزایشی پنج برابری را در کمتر از یک ماه نشان می‌دهد.

دکتر آنتونی فاوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا، پیش‌بینی کرده است که در هفته‌های آینده، موارد ابتلاء به دلیل شیوع نوع بسیار مسری دلتا به ۲۰۰ هزار نفر در روز برسد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا