خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

معترضین تایلندی خواستار استعفای دولت شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسوشیتدپرس، در پی تداوم اعتراضات گسترده شهروندان تایلندی نسبت به دولت این کشور، امروز نیز هزاران تن از شهروندان بانکوک به خیابان ها آمده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

بر اساس این گزارش، معترضین به سیاست های دولت «پرایوت چان اوچا» نخست وزیر تایلند، امروز با حضور در خیابان های بانکوک، پایتخت این کشور خواستار استعفای وی شدند.

لازم به ذکر است معترضین تایلندی از ماه ها پیش و با شدت گرفتن شیوع کرونا در این کشور، با برگزاری اعترضات ضد دولتی در بانکوک و چند شهر بزرگ دیگر این کشور، نسبت به نحوه مقابله ضعیف دولت با بیماری کرونا و روند تزریق واکسن کُند به خیابان ها آمدند.

این در حالیست که معترضین پیشتر نیز خواستار کاهش بودجه دربار و اختیارات پادشاه این کشور شده بودند که با مخالفت نخست وزیر تایلند روبرو شده بود.

در جریان تظاهرات امروز نیز نیروهای امنیتی از آب پاش های فشار قوی وگاز اشک آور برای متفرق کردن معترضین استفاده کردند. مردم معترض نیز با راهپیمایی به سمت پایگاه نظامی مرکزی شهر بانکوک، با نیروهای امنیتی درگیر شده و اقدام به پرتاب مواد آتش زا به سمت نظامیان کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا