خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

رکورد بستری بیماران کرونایی در البرز شکسته شد

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر مقدم بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در البرز اظهار کرد: بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی وضعیت کرونا در شهرهای کشور، از هفت شهرستان استان البرز ۶ شهرستان در وضعیت قرمز و تنها شهرستان طالقان در وضعیت نارنجی قرار دارد.

وی با بیان اینکه روند مراجعه و بستری شهروندان استان البرز، سیر صعودی و نامطلوبی دارد، تصریح کرد: این امر موجب شد که روز گذشته، رکورد بستری بیماران کرونایی در البرز طی تمامی پیک‌های کرونایی و از ابتدای همه‌گیری این بیماری تاکنون شکسته شود.

ظرفیت همه بیمارستانی البرز تکمیل شده است

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در البرز بیان کرد: در حال حاضر ظرفیت همه بیمارستانی البرز تکمیل شده و با وجود عدم کمبود دارو و تلاش بی‌وقفه کارکنان بهداشت و درمان، تخت‌های بیمارستانی پر شده‌اند و با ادامه این روند قطعاً با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از سطح جامعه، دستورالعمل مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی به طور کامل اجرا نمی‌شود.

مقدم با بیان اینکه شاهد عادی‌انگاری مردم درباره ویروس کرونا هستیم، گفت: بر این اساس حساسیت‌های مردمی در این خصوص کاهش زیادی یافته به صورتی که متوسط سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به زیر ۴۰ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط میزان ابتلاء، مراجعه و بستری بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ در استان البرز نیز به بالاترین سطح خود از ابتدای همه‌گیری کرونا رسیده است.

زنگ خطر جدی برای حوزه سلامت مردم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز اظهار کرد: این یعنی زنگ خطر جدی برای حوزه سلامت مردم که اگر خدای نکرده این وضعیت تداوم یابد طبعاً میزان خسارت و تلفات ناشی از آن افزایش مستمر خواهد داشت.

وی با اشاره به جدیدترین شرایط و محدودیت‌های مدنظر برای برگزاری جلسات و مراسم بیان کرد: توصیه‌های پزشکی و کارشناسان بهداشت و درمان همواره بر لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی میان افراد به ویژه در جلسات و مراسم تأکید دارند.

مقدم تصریح کرد: بر اساس آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا اجتماع افراد در فضاهای مسقف با ۶ متر ارتفاع و حداکثر با یک‌چهارم ظرفیت و در صورت تهویه مناسب مجاز است و در ایام سوگواری محرم هم حرکت دسته‌های عزاداری محلی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از زنجیر شخصی مانع ندارند.

واگذاری بیمارستان امام خمینی (ره) کرج به دانشگاه علوم پزشکی البرز

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری و توجه خاص استاندار البرز در بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود در مقابله با ویروس کرونا، بیمارستان امام خمینی (ره) کرج به عنوان مرکز پشتیبان در مقابله ویروس کرونا، به صورت موقت در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان البرز قرار گرفت.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در البرز متذکر شد: قطعاً ظرفیت‌های خوبی که در این مجموعه درمانی وجود دارد می‌تواند کمک شایانی به کاهش مشکلات ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا کند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا