خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

علائمی از کاهش میزان ابتلا به کرونا در استان سمنان دیده نمی‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر جندقی ظهر دوشنبه در دومین جلسه کمیته بهداشت و سلامت ستاد مدیریت مقابله با کرونا به میزبانی سالن غدیر استانداری سمنان ضمن بیان اینکه سویه دلتا به‌شدت سرایت‌پذیری بالایی دارد، ابراز داشت: علائمی از کاهش میزان بیماری کرونا در استان سمنان دیده نمی‌شود.

وی ضمن بیان اینکه تقریباً می‌توان گفت ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان رو به تکمیل است، افزود: در حال حاضر ۳۹۶ نفر در بیمارستان‌های تحت مدیریت این دانشگاه به علت ابتلاء به کرونا بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه روزانه تا ۷۰۰ نمونه‌گیری پی سی آر به‌صورت سرپایی انجام می‌شود، ابراز داشت: در شرایط فعلی میزان بستری ۲۴ ساعته در بیمارستان‌های تحت مدیریت این دانشگاه به ۹۷ نفر رسیده است.

جندقی بابیان اینکه متأسفانه به علت کرونا بسیاری از خانواده‌ها دچار مشکلات روحی و روانی شدند، تصریح کرد: با این تفاسیر بازهم از مردم دعوت می‌شود تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به کادر درمان درگذر از پیک پنجم کرونا کمک کنند.

وی بابیان اینکه برگزارکنندگان مراسم عزاداری در وهله نخست باید به مصلحت مردم و جامعه بیندیشند و این برای آن‌ها در اولویت باشد، افزود: کمترین کار ممکن فعال شدن همیاران سلامت در هیئت‌های مذهبی، فاصله‌گذاری و ممانعت از ورود افراد مشکوک به کرونا به داخل جمعیت است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا