خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های خوزستان/ مردم بهداشت را مراعات کنند

فرهاد سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان‌های خوزستان اظهار کرد: اوضاع خوبی نیست زیرا بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی اهواز (با زیرمجموعه بودن چندین شهر خوزستان) تقریباً پر شده و به تخت بیمارستانی به ویژه تخت‌های مراقبت ویژه نیاز است.

وی افزود: بیشتر مراکز درمانی و اکثر بیمارستان‌های خصوصی و دولتی در اختیار کووید -۱۹ قرار گرفته‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: بیمارستان سلامت برای بیماران روان‌پزشکی به عنوان بیمارستان تک تخصصی، بیمارستان شفا (بیماران سرطانی) و بیمارستان سوانح سوختگی تنها بیمارستان‌هایی هستند که پذیرش بیمار کرونایی ندارند؛ همچنین با توجه به مستعد بودن این بیماران برای ابتلاء به کرونا به هیچ وجه امکان پذیرش مبتلایان کرونا در این بیمارستان‌ها وجود ندارد.

سلطانی با اشاره به اینکه مراجعه روزانه بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان‌های استان بیش از هشت هزار نفر است، ادامه داد: محدودیت‌هایی در زمینه دارو وجود دارد ولی بیشتر بحث گرانی داروی بیماران مطرح است؛ بخشی از هزینه دارو را بیمار و بخشی را بیمه تقبل می‌کند ولی افرادی که به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه و تحت درمان قرار می‌گیرند، مسئله گرانی دارو برای آنها سنگین است.

وی با اشاره به اینکه برخی بیماران کرونایی مثبت نیز به طور روزانه برای دریافت دارو به بیمارستان مراجعه می‌کنند، عنوان کرد: از مردم درخواست داریم که کمی به فکر خودشان باشند زیرا در حال حاضر همه چیز بر سر سیستم درمان خراب می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز یادآور شد: رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی، سفرهای بی مورد و اعمال جراحی غیرضروری به ویژه در حوزه زیبایی مثل کاشت مو، عمل بینی و تردد غیرضروری مردم اوضاع را وخیم‌تر می‌کند.

سلطانی بیان کرد: اگر مردم سه ماه حوصله می‌کردند تا واکسیناسیون به هدف نهایی برسد، این اتفاق رخ نمی‌داد چون واکسیناسیون در ایران هر چند دیر شروع شده ولی در یک ماه اخیر سرعت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اگر مردم تحمل می‌کردند، بیماری این‌طور ما را غافل نمی‌کرد، گفت: روزانه ۳۰ هزار نفر در خوزستان واکسینه می‌شوند یعنی تا دو ماه آینده حداقل بالای ۶۰ درصد جمعیت واکسینه می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه واکسن وجود دارد و از این نظر مشکلی در استان نداریم، اظهار کرد: اما مردم مراعات نکردند که در این راستا از تمام بزرگان و افراد تأثیرگذار مثل ورزشکاران و هنرمندان درخواست داریم که از طریق رسانه و فضای مجازی به مردم آگاهی بدهند چون شرایط بد است و پرسنل اورژانس بیمارستان‌های مختلف مرتب شاهد حضور مراجعه‌کنندگان هستند.

سلطانی تصریح کرد: سیستم درمان از پرستار تا پزشک به طور شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند و از مردم فقط انتظار همکاری داریم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا