خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

وضعیت کرونایی ۲ شهرستان دیگر در استان ایلام قرمز شد

جمیل صادقی فر در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: متاسفانه از امروز شهرستان‌های بدره و چرداول نیز به شهرستان‌های با وضعیت قرمز اضافه شده‌اند.

وی گفت: در حال حاضر تنها شهرستان‌های هلیلان و سیروان و ملکشاهی جزو شهرستان‌های زرد در استان هستند، وضعیت در ملکشاهی نیز افزایشی پیدا کرده به طوری که در روز گذشته ۲۱ مورد مبتلا در این شهرستان گزارش شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در استان ایلام در مرداد ماه نسبت به تیرماه بیش از ۴.۵ برابر تا به این لحظه افزایش یافته است.

صادقی فر عنوان کرد: شاید می‌توان گفت از شیوع موج کرونا تاکنون این اولین ماه است که افراد زیادی با سنین پایین با درگیری ریوی بالا از دست دادیم.

وی گفت: در ارتباط با مادران باردار نیز حجم ابتلای مادران باردار به کرونا بسیار نگران کننده است، متاسفانه در مرداد ماه نسبت به تیرماه شاهد افزایش پنج برابر درگیری مادران باردار به این بیماری بوده‌ایم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: همه مردم پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند، یک مادر باردار چندین برابر از آن بیشتر موارد بهداشتی را رعایت کند چراکه قدرت و سرایت شیوع انتقال این بیماری بسیار بالا است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا