خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هیئات عزاداری شاه حسین گویان

اصغر عبادی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن قدردانی از تلاش‌های هیئات مذهبی در تعظیم شعائر دینی و اقامه عزای حسینی و اهتمام در ترویج فرهنگ عاشورا و تقدیر از زحمات شبانه روزی مدیران و کادر پزشکی و پرستاری و سایر نهادهای اداری و انتظامی و امنیتی در حفظ سلامت و برقراری نظم و امنیت مردم و عزاداران حسینی گفت: با توجه به وضعیت خاص و انتشار نوع جدید ویروس کرونا و تاکید مجدد مقام معظم رهبری رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هیئات عزاداری ضروری است.

رئیس شورای هیئات استان آذربایجان شرقی ادامه داد: با تاکید مدیران سازمان تبلیغات اسلامی در تبعیت از دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا، انتظار می‌رود هیئات مذهبی به خصوص هیئات عزاداری شاه حسین گویان اهتمام و تلاش‌های مجدانه لازم را به تأسی از سیره عملی فرهنگ و نهضت عاشورای حسینی در جهت رعایت و اجرای تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی به کار بگیرند.

وی افزود: عزاداران حسینی در کنار عزاداری توأم با شور و شعور حسینی به عنوان سفیران سلامت و بهداشت باشند و بار دیگر محرم ماندگار را در کارنامه معنوی به ثبت برسانند.

وی گفت: همانطوری که در تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی، بهداشتی و کمک‌های مومنانه و مواسات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا هیأت‌های مذهبی و حسینی خوش درخشیده و در تاریخ ماندگار شده‌اند، در این دوران نیز تلاش‌های خود را به کار گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا