خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

هزینه های تست «پی. سی. آر» و «رپید» تحت پوشش بیمه در آمد

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: سازمان‌های بیمه گر در تقویت اقدامات پیشگیرانه هزینه‌های تست «پی. سی. آر» و رپید را پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این اقدام باید پیش از این انجام می‌شد، گفت: استان تهران اولین استانی است، که دو سازمان بیمه گر پذیرفتند، هزینه‌های انجام تست «پی. سی. آر» و رپید را پرداخت کنند.

برپایی بیمارستان صحرایی در شهرستان بهارستان

نماینده عالی دولت در استان تهران با بیان اینکه شهرستان بهارستان با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت تنها ۱۲۰ تخت بیمارستانی دارد، افزود: با توجه به جمعیت این شهرستان مصوب کردیم و از ارتش جمهوری اسلامی ایران نسبت به برپایی بیمارستان صحرایی در محوطه بیمارستان کنونی بهارستان اقدام کند.

وی گفت: در این بیمارستان خدمات سرپایی و درمانی با کمک بیمارستان علوم پزشکی ایران ارائه می‌شود.

برق بیمارستان‌ها قطع نخواهد شد

محسنی بندپی ادامه داد: دستگاه‌های خدمات رسان مکلف شدند، که برق بیمارستان‌ها را در هیچ مقطعی قطع نکنند، چرا که قطع برق بیمارستان‌ها همراه با کاهش اکسیژن رسانی به بیماران خواهد بود، اکسیژن مهم‌ترین نیاز بیماران کرونایی است و به همین دلیل تکلیف شده است، که فرمانداران نسبت به استقرار دیزل ژنراتورها در بیمارستان‌ها اقدام کنند، که در هیچ مقطعی قطعی برق نداشته باشیم.

وی گفت: متأسفانه پس از ۱۰ هفته از گردش ویروس دلتا در کشور همچنان شاهد روند صعودی بیماران سرپایی، بستری و فوتی‌ها هستیم، مهم‌ترین اقدام قطع زنجیره انتقال ویروس، تشدید محدودیت و نظارت است.

تشکیل پنج کمیته تخصصی مقابله با کرونا در ستاد استان تهران

استاندار تهران گفت: کمیته‌های آموزش با محوریت معاونت بهداشت ستاد مقابله با کرونا استان تهران با همکاری صدا و سیما، هلال احمر و سپاه و بسیج شکل گرفته است، کمیته واکسیناسیون با محوریت معاونت بهداشت ستاد مقابله با کرونا استان تهران که تا امروز ۱۰۸ مرکز با رکورد تزریق ۱۲۵ هزار دُز واکسن تشکیل شد.

وی از تشکیل کمیته مراقبتی با محوریت معاونت درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران و کمیته حمایتی با محوریت فرماندهی سپاه تهران بزرگ و استان تهران خبر داد و گفت: کمیته نظارت و صیانت از سلامت مردم نیز تشکیل شد، که با اهرم‌های حقوقی و قضائی با کسانی که بنا بر هر دلیلی سلامت اجتماع را دچار مشکل می‌کنند، برخورد خواهد کرد، این کمیته با محوریت معاونت امنیتی و انتظامی استانداری تهران و حضور نمایندگان دادگستری، دادستانی، اطلاعات، معاونین غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در تهران، اصناف و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و شرق و غرب استان تهران تشکیل شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا