خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

دسته روی و تجمع هیئت‌های مذهبی در روز تاسوعا و عاشورا ممنوع است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد حسین دهقانی فرد ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و با اشاره به نحوه برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در استان، گفت: دسته روی، تجمع هیأت‌های مذهبی در روز تاسوعا و عاشورا ممنوع است.

وی با بیان اینکه برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا در فضای باز جلوی هیأت‌های عزاداری بالامانع است، خاطرنشان کرد: نماز ظهر عاشورا در فضای باز مقابل هیأت‌ها برگزار شود.

مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی استان کرمان در خصوص دستورالعمل برگزاری مراسم در روزهای تاسوعا و عاشورا در شرایط کرونا، گفت: این دستورالعمل توسط ستاد ملی ابلاغ شده که همه موظف به اجرای آن هستند.

حجت الاسلام دهقانی فرد افزود: برای روزهای تاسوعا و عاشوا، حرکت دسته‌ها در این ۲ روز در تمامی نقاط سطح شهر به خصوص اطراف امام زادگان ممنوع بوده و ورود دسته‌ها به داخل اماکن مقدس و مذهبی اعم از حسینیه‌ها، امامزادگان، بقاع متبرکه و غیره نیز ممنوع است.

وی اظهار کرد: بیشترین تمرکز این روزها بر اجرای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هیأت‌های مذهبی بوده و تشدید نظارت‌ها در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هیأت‌های مذهبی صورت گرفته است.

حجت الاسلام دهقانی فرد ضمن اینکه طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزاری جلسات در فضاهای سرپوشیده، برگزاری مراسم‌های سوگواری در ادارات، فعالیت ایستگاه‌های صلواتی و حرکت دسته‌های عزا ممنوع است، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم تاسوعا و عاشورا الزامی است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا