خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

هیئت‌های عزاداری تنها در محیط باز مجاز به برگزاری مراسم هستند

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر مقدم عصر سه‌شنبه در بیان جدیدترین مصوبات جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با بیماری کرونا البرز اظهار کرد: جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با بیماری کرونای البرز به ریاست فردی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز برگزار شد.

وی بیان کرد: با عنایت به برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم و هم زمانی آن با دوره جدید گسترش بیماری کرونا، ضمن انجام هماهنگی‌های بین بخشی، تصمیمات مختلفی نیز اتخاذ شد

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا در استان البرز تصریح کرد: از جمله این تصمیمات اینکه هیئت‌های عزاداری محرم صرفاً در محیط روباز و با رعایت سایر دستورالعمل‌ها و ضوابط بهداشتی مجاز به برگزاری مراسم هستند و باید از هرگونه برگزاری مجلس روضه و عزاداری در محیط‌های سربسته و محدود اجتناب شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم عزیز ما عاشق اهل بیت (ع) و پیرو مکتب حسینی هستند، بنابراین با تمام وجود، به اقامه عزای حسینی می‌پردازند که از جمله در ماه محرم و صفر، نسبت به برگزاری هیئت‌های خانگی اقدام می‌کنند.

مقدم ادامه داد: این امر از نظر معنوی، کاری ارزشمند است اما در شرایط کرونایی باید ضرورت حفظ سلامت جان مهمانان و عزاداران حسینی، بیش از پیش مدنظر بانیان و برگزار کنندگان این مراسم قرار گیرد.

امنیت بهداشتی و سلامت جسمی عزاداران حسینی به احسن نحو تأمین شود

وی گفت: باید ضمن پرهیز از برگزاری هرگونه اجتماع و مراسم عزاداری در اماکن و محیط‌های سربسته، اعم از منازل یا سالن‌های مسقف، نسبت به جابه‌جایی مراسم یادشده به محیط‌های روباز که هوا در آن تردد مناسب دارد، اقدام کنند تا امنیت بهداشتی و سلامت جسمی عزاداران حسینی به احسن نحو تأمین شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با بیان ضرورت اهتمام فعالان مذهبی به حفظ سلامت عزاداران حسینی اظهار کرد: در ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا، مقام معظم رهبری فرمایش و راهبرد مهمی را بیان فرمودند مبنی بر اینکه «هر چیزی که کمک کند به سلامت جامعه و عدم شیوع این بیماری، یک حسنه است؛ در نقطه مقابل هر چیزی که کمک کند به شیوع این بیماری، یک سیّئه است. خدای متعال ما را موظّف کرده که نسبت به سلامت خودمان و سلامت دیگران، سلامت مردم، احساس مسئولیّت کنیم».

وی متذکر شد: همین فرمایش معظم له، وظیفه و راه صحیح را برای همه ما مشخص کرده و امیدواریم با دقت و هوشیاری خادمان و عاشقان حسینی، مجالس عزای سید و سالار شهیدان، حضرت ابا عبداله الحسین (ع) در عین سلامت و امنیت بهداشتی برگزار شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا