خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

لزوم توجه شهورندان به رعایت دستور العمل های بهداشتی

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونای در استان گیلان، اظهار کرد: هم اکنون دو هزار و ۸۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه همچنان آمارها در استان گیلان صعودی است، گفت: تعداد بستری‌های روزانه نیز روند صعودی دارد و در شبانه روز گذشته ۳۷۵ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند.

حیدرزاده با اشاره به اینکه از مجموع بیماران ۲۰۵ بیمار در شرایط بد قرار داشته و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، افزود: همه این آمارها نشان دهنده فعالیت کرونا دلتا در گیلان است که شهروندان باید به هشدارها توجه جدی داشته باشند.

وی ادامه داد: از مجموع دو هزار و ۸۱ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان ۴۱۴ بیمار در شرایط بد و وخیم قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش تخت‌های بیمارستانی و ارائه مطلوب خدمات درمانی به بیماران کرونایی، تأکید کرد: شهروندان باید با دقت و جدیت بیشتری دستور العمل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی استفاده از ماسک، عدم حضور در دورهمی ها و تجمعات، رعایت دقیق دستور العمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را از مهم‌ترین راهکارها برای جلوگیری از ابتلاء و انتشار بیشتر ویروس کرونا اعلام کرد.

حیدرزاده با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) از همه شهروندان خواست در هنگام حضور در این مراسم همه نکات و دستور العمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا